4 Kolay Yöntem İle Whatsapp’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Eğer WhatsApp’da engellenip engellenmediğinizi merak ediyorsanız bunu anlamanın çok kolay yolları var. Detaylar yazımızda.

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp’da Engellendiğinizi Bilmenin 4 Kolay Yolu

WhatsApp, şüphesiz en yaygın ve popüler mobil mesajlaşma platformudur. İletileri, fotoğrafları ve hatta videoları WhatsApp ile göndermek çok kolaydır ancak birisi sizi engellendiyse ne yaparsınız? Çoğu zaman kullanıcılar WhatsApp’da engellendiğini bilmeden mesajları gönderirler. Bununla birlikte biri sizi WhatsApp’da engelledi mi öğrenmek çok kolaydır ancak yine de çoğumuzun nasıl olduğunu bilmiyoruz ve bu nedenle birisi tarafından engellendikten sonra bile insanlar mesaj göndermeyi kesmiyor. Unutmayın WhatsApp’taki birisi tarafından engellendiyse iletilerinizi göremezsiniz. Bu nedenle bir kişinin WhatsApp üzerinde engellenip engellenmediğini öğrenmeniz böylece o kişiye ileti göndermeyi bırakmanızın önemini anlamanız adına çok önemli.

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp’da Engellendiğinizi Nasıl Öğrenirsiniz?

1 – Son Gözlem Durumu Bildirimi

WhatsApp’ın Son Görülme özelliği profilinizde etkinleştirildiyse başkalarının Son Görülme durumunu da görebileceksiniz demektir. Ancak biri sizi WhatsApp’da engellediyse en son görülen durum görünmez olur. Demek istediğim A kişisi WhatsApp üzerinde sizi engellediyse onun WhatsApp durumunu göremezsiniz ve yalnızca her zaman boş alan görülecektir.

Bir Telefonda 2 WhatsApp Hesabı Kullanma

Yani bir kişinin en son görülen durumunu daha önce görebildiyseniz ama artık yalnızca boş alan gösteriyorsa o kişi sizi engellediği anlamına gelir. Eğer bu yöntem sizin için uygun değilse endişelenmenize gerek yok. Çünkü WhatsApp’da engellenip engellenmediğinizi anlamak için birçok yöntem var.

2 – WhatsApp Profil Fotoğrafı

Birisi sizi WhatsApp’da engellediyse o kişinin profil resmine bakarak da bunu anlayabilirsiniz. Yani birisiniz tarafından engellendiyseniz profil resmini göremezsiniz. Telefonunuza kaydedilen kişinin iletişim resmi WhatsApp profil resminin yerine görünür olabilir. Veya kişinin profil resmini ayarlamadığı için olacak.

3 – İletinin Teslim Edildiğini Kontrol Edin

Birisi sizi engellediyse iletileriniz o kişiye teslim edilmez. Gönderilen mesajlarda çift tik işareti görmeyeceğiniz anlamına gelir. Okundu bilgisi (çift onay işareti) yalnızca alıcı mesajı aldığında görüntülenir. Görüntülenmezse bu yalnızca kullanıcının o anda WhatsApp kullanmadığı veya engellendiği anlamına gelir.

WhatsApp 1 GB’dan Büyük Video, Belge Gönderme

4 – WhatsApp Çağrısı Yapmaya Çalışın

Birisi sizi engellediyse o kişi ile bir WhatsApp görüşmesi yapamazsınız. Bu kişiyi WhatsApp’da ararsanız arama otomatik olarak bağlanmadan sona erecektir ve her zaman Arama Sonlandı Mesajı görürsünüz.

WhatsApp Messenger
PC (Masaüstü) İçin WhatsApp Programı
WhatsApp Messenger - Mac
Mac (Masaüstü) İçin WhatsApp Programı
WhatsApp Messenger - Android
Android İçin Anlık Mesajlaşma ve Sohbet Uygulaması
WhatsApp Messenger - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin WhatsApp Uygulaması

Sonuç

Bu 4 yöntemler biri sizi WhatsApp’da engellendiğinizi bulmak için en iyi ve en kolay yöntemlerdir.

WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Nasıl Yapılır?

Kısacası kısa süre önce görülen zaman damgasını ve profil fotoğrafını göremiyorsanız, iletileriniz iletilmiyor ve o kişiyle WhatsApp çağrı kurmuyorsanız bunlar WhatsApp’da kesinlikle sizi engelledikleri anlamına gelir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

4 Kolay Yöntem İle Whatsapp’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.