Android Akıllı Telefonlar ve Tabletler İçin Olması Gereken Uygulamalar

Sponsorlu Bağlantılar

Android Akıllı Telefonlarda ve Tabletler İçin Olmazsa Olmaz Uygulamalar

Akıllı telefon ve tablet sektöründe mobil işletim sistemi olarak belkide en büyük paya sahip olan işletim sistemi Android’dir. Diğer mobil işletim sistemlerinde olduğu gibi Android içinde birçok yazılımlar ve uygulamalar geliştirilmiştir. Ama öyle uygulamalar ve yazılımlar var ki bir Android akıllı telefon ve tablette mutlaka olması gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Çünkü bahsettiğimiz bu uygulamalar ve yazılımlar kimisi pratik kimisi faydalı kimisi de gerekli. İşte bir Android işletim sistemli cihazda olması gereken, olmazsa olmaz uygulamalar ve yazılımlar…

Android uygulamaları

Android Cihazlarda Gerekli Uygulamalar

Facebook

Android için Facebook

Bir Android cihazda olmazsa olmaz uygulamalardan birisi de tabi ki günümüzde ihtiyaç haline gelmiş sosyal medya sitesi Facebook. Globalleşen dünyada sosyal medya artık bir ihtiyaç ve haberleşme aracı olarak kullanılmaktadır. 1.2 milyar fazla kullanıcı olan Facebook olmayan bir Android akıllı telefon ve tablet düşünülemez.

Facebook for Android
Android İçin Facebook Uygulaması

Facebook Messenger

Facebook Messenger-1

Facebook tarafından geliştirilen Facebook Messenger uygulaması da bir Android cihazda olması gereken uygulamalardan. Anlık paylaşımların popüler olduğu günümüzde anlık sohbet edebileceğiniz ve birçok arkadaşlarınızla iletişim halinde olduğunuz Facebook üzerinden sohbet edebileceğiniz bir anlık esajlaşma uygulaması.

Facebook Messenger - Android
Android İçin Facebook Mesajlaşma Uygulaması

Twitter

twitter android

Bir Android cihazda olmazsa olmaz uygulamalardan birisi de tabi ki günümüzde ihtiyaç haline gelmiş sosyal medya sitesi Twitter. Globalleşen dünyada sosyal medya artık bir ihtiyaç ve haberleşme aracı olarak kullanılmaktadır. Milyonlarca kullanıcısı olan Twitter olmayan bir Android akıllı telefon ve tablet düşünülemez.

Twitter - Android
Android İçin Resmi Twitter Uygulaması

Instagram

Instagram 1

Fotoğraf paylaşma uygulaması olan Instagram uygulaması da bir Android cihazda olması gereken uygulamalar arasında yer alıyor. Android cihazınızdan çektiğiniz fotoğrafları anında sevdiklerinizle paylaşmanın en kısa yolu.

Instagram - Android
Fotoğraf Düzenleme ve Paylaşma Uygulaması

Whatsapp Messenger

WhatsApp Messenger

Hem kişisel olarak hemde grup olarak sohbet edip anlık mesajlaşabileceğiniz bir uygulamaya mutlaka ihtiyacınız olur. Android cihazlarda bu anlamda olması gereken uygulama Whatsapp Messenger oluyor. Bu alanda elde ettiği başarı Facebook’un satın alması ile taçlandı.

WhatsApp Messenger - Android
Android İçin Anlık Mesajlaşma ve Sohbet Uygulaması

Skype

Skype - free IM & video calls - Android 1

Bir Android cihazda olmazsa olmaz uygulamalardan birisi de tabi ki günümüzde ihtiyaç haline gelmiş sosyal medya sitesi Skype. Globalleşen dünyada sosyal medya artık bir ihtiyaç ve haberleşme aracı olarak kullanılmaktadır. Milyonlarca kullanıcısı olan Skype olmayan bir Android akıllı telefon ve tablet düşünülemez. Skype, anlık mesajlaşma, kişisel ve grup sohbetleri, sesli aramalar yapabileceğiniz bir uygulama.

Skype - free IM & video calls - Android
Android İçin Sesli ve Görüntülü Arama Uygulaması

Foursquare

Foursquare - Android 1

Foursquare uygulaması, Android cihazınızdan nerede olduğunuzu arkardaşlarınıza bildirebileceğiniz bir uygulama ve gerekli Android uygulamaları arasında olması gereken uygulamalardan.

Foursquare - Android
Android İçin Yer Bildirme Uygulaması

Battery Doctor

Battery Doctor (Pil Koruyucu) - Android 1

Android bir akıllı telefonlarda veya tabletlerde birçok uygulama yada oyun yükleyebilirsiniz ama bütün bunlar için peki Android cihazınızın bataryası uzun süre dayanabilecek mi? Android cihazlarınız için yüklediğiniz oyunlar ve uygulamalarda yapacaklarınız yarım kalsın istemiyorsanız bataryanızın ömrünü uzatacak ek bir uygulamaya ihtiyacınız olacak. Bu açıdan Battery Doctor uygulamasını deneyebilirsiniz.

Zedge

ZEDGE™ - Android 1

Sahip olduğunuz akıllı telefon yada tablet ne olursa olsun her kullanıcı mutlaka farklı zil seslerine ve kaliteli duvar kağıtlarına ihtiyaç duyar. Bu eksiği giderecek uygulamada Zedge uygulaması.

ZEDGE - Android
Android için Zil Sesleri ve Duvar Kağıtları Uygulaması

Opera

Opera Mini web browser android

Bir Android cihazda olması gereken uygulamalardan birisi de hızlı ve güvenli bir internet dtarayıcıdır. Bu eksiğinizi Opera ile giderebilirsiniz. Opera web tarayıcının sıkıştırma özelliği ile internette daha hızlı gezinin.

Opera Mini - Android
Android Web Tarayıcı Uygulaması

AVG Antivirüs

Android bir akıllı telefonlarda veya tabletlerde birçok uygulama yada oyun yükleyebilirsiniz ama bütün bunları yüklerken kötü amaçlı yazılımların olup olmadığını nereden bileceksiniz. Android cihazlarınıza yüklediğiniz oyunlar ve uygulamalar içinde zararlı, casus, reklam yazılımları, virüs gibi tehditler varsa bunlardan Android cihazınızı koruyacak bir antivirüs uygulamasına mutlaka sahip olmanız gerekir. Dolayısıyla bir Android akıllı telefonda veya tablette bir antivirüs uygulaması olmazsa olmaz uygulamalardan. Bunun için AVG Antivirüs uygulamasını kullanabilirsiniz.

MX Player

MX Player - Android 2

Telefonların ilk çıktığı günden bu yana her zaman yapılmak istenen bir şey var ki o da müzik dinlemek. Zamanla bu ihtiyaç içine film veya video izlemek de girdi. Ama gerek müzik olsun gerekse video, film olsun farklı formatlarda olabiliyor. MX Player uygulaması da sizi bu sıkıntıdan kurtaracak bir uygulama.

MX Player - Android
Android İçin Gelişmiş Video Oynatıcı

El Feneri – Tiny Flashlight

El Feneri - Tiny Flashlight 1

Bir Android akıllı telefonda veya tablette mutlaka ve mutlaka bir el feneri uygulaması olması şart. Çünkü elektrik kesintilerinde yada karanlık bir yerde eski usül el feneri yada mum kullanmak artık tarihe karıştı. Eğer flaşı olan bir Android akıllı telefon veya tablet sahibi iseniz mutlaka bir el feneri uygulamasına sahip olun. Bu anlamda El Feneri – Tiny Flashlight uygulaması denenebilir.

El Feneri - Tiny Flashlight - Android
Android Telefonlara El Feneri

Spotify

Spotify - Android 3

Her ne kadar Android akıllı telefonlarımıza ve tabletlerimize müzik yükleyip rahatça dinlesekte bazen eksik bir şeyler oluyor. Çünkü dinlemek istediğimiz her müziği hafıza sorunu nedeniyle Android cihazımıza yükleyemeyiz. Bunun için online olarak müzik dinleme servislerine ihtiyaç duymaktayız. Bu konuda faydalanabileceğiniz Spotify uygulamasını deneyebilirsiniz.

Spotify - Android
Android İçin Online Müzik Dinleme Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Akıllı Telefonlar ve Tabletler İçin Olması Gereken Uygulamalar İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.