Dropbox Nedir? Dropbox Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

En eski ve en güvenilir bulut depolama servislerinden birisi olan Dropbox’un ne işe yaradığını ve nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Gelişmiş Bulut Depolama Hizmeti

Son yıllarda popülerliğini hızla artıran bulut depolama servisleri arasında önemli bir yere sahip olan Dropbox, bilgisayarlar ile birlikte akıllı telefon ve tabletlerde kullanılabilen bir servistir.

Sponsorlu Bağlantılar

Dropbox hesabı oluşturduğunuzda aygıtınızda bulunan veriler, anlık olarak bulut hesabınız ile senkronize edilmektedir. Bu işlem ile kopyaladığınız verileri oluşturduğunuz bilgiler ile başka aygıtlara indirebilirsiniz.

Dropbox Ne İşe Yarar?

Profesyonel kullanım için ideal seçenekler sunan Dropbox, birden fazla bilgisayara sahip olmanız durumunda verilerinizi diğer aygıtlar arasında senkronize etmenize yardımcı olmaktadır.

Gelişmiş özelliklere sahip olan bu hizmet ile dosyalarınızı oluşturacağınız linkler aracılığıyla diğer kişiler ile paylaşabilirsiniz.

dropbox-logo

Dropbox Nasıl Kullanılır?

İlk olarak bu link aracılığıyla giriş yapacağınız ekranda hesap oluşturduktan sonra uygulamayı bilgisayarınıza ya da diğer aygıtlarınıza indirin ve kurun.

Dropbox
Dosya Senkronizasyon ve Ortak Alan Oluşturma Programı
Dropbox - Android
Android İçin Dosya Senkronizasyon ve Ortak Alan Oluşturma Uygulaması
Dropbox - iOS
iPhone, iPad, and iPod touch İçin Dosya Senkronizasyon Uygulaması
Dropbox - BlackBerry
BlackBerry İçin Dosya Senkronizasyon ve Ortak Alan Oluşturma Uygulaması
Dropbox - Windows Phone
Windows Phone İçin Senkronizasyon Uygulaması

Dropbox

Dropbox’u bilgisayarınıza kurduktan sonra hesap açılışında kullandığınız mail adresi ve şifreyi girin ve oturum açın. Oturum açtıktan sonra bilgisayarınızın sağ alt köşesindeki Dropbox simgesine sağ tıklayarak işlemleri kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Dropbox kullanımı

Dropbox klasörü içerisinde diğer aygıtlar ile paylaşmak istediğiniz dosyaları atıyoruz. Anlık olarak sunucuya yedeklenecek olan verileriniz dilerseniz diğer aygıtlarınız tarafından indirilebilir ya da paylaşılabilir.

Dropbox Tanıtım Videosu

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Dropbox Nedir? Dropbox Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.