Düşük Kota Tüketimli ve Az Batarya Harcayan Skype Lite Çıktı

Akıllı telefon ve tabletlerinde Skype kullananlar eğer şarj ve kota sorunu yaşıyorsa bir ana önce bu uygulamaya geçmeleri gerekiyor diye düşünüyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Dünya çapında en çok kullanılan anlık mesajlaşma ve sohbet uygulamalarından olan Skype yeni bir döneme başlıyor. Bilindiği gibi birçok mobil cihaz kullanıcısı kota sorunu yaşarken belkide bütün mobil cihaz sahipleri ise batarya sorunu yaşamaktalar. Bu nedenle popüler sosyal ağ servisleri de (Facebook gibi) bu sorunları göz önünde bulundurarak uygulama geliştirmekteler. Bunu daha önce Facebook Lite uygulamasında gördük. Daha az şarj ve kota tüketimi yapan Facebook Lite uygulaması kullanıcılarına büyük avantaj sağlamıştı. Öyle ki Facebook Lite kullanıcısı şuanda milyonlar. Aynı durum artık Skype içinde geçerli.

Sponsorlu Bağlantılar

Skype ile anlık olarak mesajlaşıyor, sesli ve görüntülü olarak sohbet edebiliyoruz. Ama norma Skype kullanıcıları bu uygulamayı kullanırken maalesef batarya ömrü kısalmakta ve mobil veri yani kotası hızlı bir şekilde tüketenebilmekte. Ama artık bu duruma bir dur diyen Skype, Lite uygulamasını çıkardı.

Düşük Kota Tüketimli ve Az Batarya Harcayan Skype Lite Çıktı

Şuan için sadece Hindistan’da yayınlanan uygulama kısa süre içinde dünya genelinde kullanıma açılacak. Uygulamayı şuanda Google Play Store’da görebiliyoruz ama kullanıma açılmadığı için indiremiyoruz. Eğer bir Skype kullanıcısı iseniz kullanıma açılır açılmaz bu uygulamayı kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Skype Lite - Android
Android İçin Az Tüketimli Skype Uygulaması

Skype Lite Fragman

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Düşük Kota Tüketimli ve Az Batarya Harcayan Skype Lite Çıktı İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.