En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları (2017)

Başta virüs, malware, spyware, trojan, solucan, kimlik hırsızları gibi tehlikelerden bilgisayarınızı koruyacak en iyi ücretsiz programları bir araya topladık.

Sponsorlu Bağlantılar

Virüs ve Zararlı Yazılımlardan Koruma Programları

Bilgisayarınızı çeşitli zararlı yazılımlardan (Virüsler, Truva atları, rootkitler, malware, spyware v.b.) korumak ve temizlemek ve bu tür zararlı yazılımların bulaşmasını önlemek için tasarlanmış onlarca ücretsiz program bulunmaktadır. Bizler sizlere kullanabileceğiniz ve ihtiyacınıza cevap verecek programları bir araya getirdik. İstediğiniz indirip kullanabilirsiniz. Yalnız şunu kesinlikle unutmayın birden fazla antivirüs kullanılması programların çakışmasına neden olabilir ve bu durum bilgisayarınızın kilitlenmesine ve hatta hiç açılmamasına sebep olur.

Sponsorlu Bağlantılar

NOT: Aşağıda verdiğimiz bazı programlar deneme sürümü olabilir.

Ücretsiz En İyi Antivirüs Programları – 2017 (Windows)

avast! Free Antivirus

Bu alanda en popüler programlardan birisi olan avast, kendini çok geliştirdi. Ücretsiz olan bu sürüm ilk zamanlar sistemi aşırı yormakta idi ama artık bu sorun tamamen ortadan kalktı ve rahatlıkla bu programı kullanabilirsiniz. Hatta ilk tercihiniz olmasını tavsiye ederim. Zira sahip olduğu bir çok özellik benzer programlarda ücretli olarak sunulmakta. Ayrıca Türkçe dil desteğine sahip.

avast! Free Antivirus
Türkçe ve Ücretsiz Antivirüs Programı

Kaspersky Anti-Virus

Güvenlik alanında kendini ispatlamış yine ülkemizde popüler olan bu programda Türkçe dil desteğine sahip. Gönül rahatlığı ile bu programı kullanabilirsiniz. En güncel virüs ve diğer tehditlerden koruyacak iddaalı bir program. Program maalesef deneme sürümü.

Kaspersky Anti-Virus
Türkçe Bilgisayar İçin Antivirüs Programı

Bitdefender Antivirus Free Edition

Bitdefender geliştiricisi oldukça iddaalı bir yazılım şirketidir. Ücretsiz olarak sunulan bu program, standart antivirüs program özelliklerine sahip. Ama kendini geliştiren ve ihtiyacınıza cevap verecek türden bir program. En azından deneyip kalitesini kendiniz test edin.

Bitdefender Antivirus Free Edition
Ücretsiz Antivirüs Programı

McAfee AntiVirus Plus

Özellikle internette sık sık karşımıza çıkan bu programdan tiksinmenize gerek yok. Kullanmaktan hiç bir şey kaybetmezsiniz. Zaten Türkçe dil desteğine de sahip. Sahip olduğu bir çok özellikler ile sizi asla yarı yolda bırakmaz. Ama program maalesef deneme sürümü.

McAfee AntiVirus Plus
Gelişmiş Antivirüs Programı

Ad-Aware Free Antivirus+

Uzun yıllar önce popüler olan ama artık popülerliğini kaybeden Ad-Aware programının bu ücretsiz sürümü hala güvenli ve sistemi yormayan bir program. Türkçe dil desteğine de sahip program bilgisayarınızı her türlü tehlikeden koruyacaktır.

Ad-Aware Free Antivirus+
Türkçe ve Ücretsiz Virüs, Malware, Spyware Temizleme Programı

360 Total Security

Son yıllarda bu kategoride gördüğümüz ama hızlı bir şekilde kendine yer bulan bu ücretsiz program gerçekten kayda değer özelliklere sahip. Sahip olduğu özellikleri ile ücretli programları aratmayacaktır. Kesinlikle memnun kalacağınız bir program.

360 Total Security
Türkçe ve Ücretsiz Antivirüs Programı

Avira Free Antivirus

Türkçe ve ücretsiz olan bu program ile belki de aklınıza gelen bir çok tehditten PC’yi korur. Tahmin edemeyeceğiniz kadar bu işi iyi yapan bir program. Ayrıca kendini sürekli geliştiren ve güncelleyen bir program.

Avira Free Antivirus
Türkçe ve Ücretsiz Antivirüs Programı

Panda Antivirus Pro

Maalesef deneme sürümü olan bu programı kullanıp memnun kaldığınız taktirde satın alabilirsiniz. Başta virüs olmak üzere bilgisayarı tehdit eden hemen hemen bütün tehlikelerden PC’nizi korur. Tabi ücretli olması size ekstra özellikler sunmaktadır.

Panda Antivirus Pro
Profesyonel Antivirüs Programı

Panda Free Antivirus

Yukarıda bahsettiğimiz programın ücretsiz sürümü olan bu program standart PC kullanıcıları için yeterli seviyededir. İsterseniz önce bu ücretsiz sürümü kullanıp memnun kaldığınız taktirde ücretli sürüme geçebilirsiniz. Panda yazılım şirketi, bu alanda kendine yer bulan ciddi bir şirkettir.

Panda Free Antivirus
Türkçe ve Ücretsiz Antivirüs Programı

ESET NOD32 Antivirus

Uzun yıllardır duyduğumuz ve bildiğimiz Eset güvenlik yazılım şirketinin bu programı da maalesef deneme sürümü. Türkçe dil desteğine sahip bu program ile en güncel tehditlerden dahi korunabilirsiniz.

ESET NOD32 Antivirus
Türkçe Antivirüs ve Kimlik Hırsızlarına Karşı Koruma Programı

AVG AntiVirus Free Edition

Bu alanda uzun süredir hem ücretsiz hemde kendini geliştiren bununla beraber Türkçe dil desteğine sahip bir program. Avast’tan sonra tercih edilmesi gereken ilk programlardan birisidir. Sistemi yormaz ve sahip olduğu özellikler oldukça gelişmiştir.

AVG AntiVirus Free Edition
Türkçe ve Ücretsiz Virüs ve Zararlı Yazılımlardan Koruma Programı

Dr.Web Anti-virus

Kendine özgü bir koruma kalkanına sahip bu program gelişmiş bir virüs temizleme programıdır. Kendini otomatik olarak güncelleyen ve gerçek zamanlı koruma sağlayan program bir çok farklı tehditlerden bilgisayarınızı korur.

Dr.Web Anti-virus
Gelişmiş Virüs Temizleme Programı

Zillya! Antivirus

Spyware, malware, rootkit, adware, virüsler başta olmak üzere bir çok farklı tehlikelere karşı koruma sağlamaktadır. Kendine özgü bir güvenlik yapısı olduğunu da belirtelim.

Zillya! Antivirus
Zararlı ve Casus Yazılım Temizleme Programı

Comodo Antivirus

Bu kategoride kendini gerçek anlamda ispatlamış tehditlerden koruma ve temizleme programıdır. Bulut tabanlı çalışmakta ve bilgisayarınızı tehdit eden her türlü tehlikeden PC’yi korumaktadır.

Comodo Antivirus
Zararlı ve Casus Yazılım Koruma ve Temizleme Programı

Microsoft Security Essentials

Adından da anlaşılacağı gibi Microsoft tarafından geliştirilen bu program Windows 7 işletim sistemi için geliştirilmiş Windows’un kendi güvenlik programıdır. Her ne kadar Windows 7’den sonra devamı gelmese de Windows 7 kullanıcılarının bir antivirüs programı yerine kullanabilecekleri bir program.

Microsoft Security Essentials
Türkçe ve Ücretsiz Antivirüs Programı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları (2017) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.