Google I/O 2014 Etkinliğinde Tanıtılan Yenilikler

Google I/O 2014 etkinliğinde birçok yenilik tanıtıldı. Başta Android L olmak üzere yeni Android sürümü olan Android 5.0, akıllı saat işletim sistemi olan Android Wear, Samsung ve LG akıllı saatler ve Google’ın diğer hizmetleri bir bir tanıtıldı.

Sponsorlu Bağlantılar

Google I/O 2014 Etkinliği Yapıldı

Birkaç gün önce düzenlenen Google I/O 2014 etkinliğinde teknoloji devi Google birçok yeniliği birbir tanıttı. Bunlardan bazıları mevcut uygulamaların gliştirilmiş hali iken bazıları da yeni geliştirilen uygulamalar idi. İşte Google’ın Google I/O 2014 etkinliğinde tanıttığı ve insanlar için büyük kolaylıklar getiren yenilikler…

Sponsorlu Bağlantılar
Google I/O 2014

Google I/O 2014

Google I/O 2014’te Neler Tanıtıldı?

Android L ve Android 5.0

Android L

Android L

Google I/O 2014 etkinliğinde tanıtılan ve büyük bir ilgi gören yenilik tabi ki yeni Android işletim sistemi olan Android L oldu.

Ayrıca Bakınız;

Android L Hakkında Herşey

Yeni tasarım mantığı olan Materyal Dizayn mantığı ile tasarlanan yeni Android işletim sistemi Android L ile birlikte Android 5.0’da tanıtılan diğer Android yeniliği idi.

Android Wear

Android Wear

Android Wear

Diğer bir yenilik ise ilgilenenlerin çok iyi bildiği akıllı saatler için geliştirilen işletim sistemi Android Wear idi. Geliştirilen Android Wear işletim sisteminde amaç kullanıcıların mümkün olduğunca akıllı telefonlarını az kullanmaları. Bu doğrultuda basit işlemler akıllı saatlerde yapılabilecek.

Android Auto

Android Auto

Android Auto

Android L işletim sistemi ile bağlantılı olan Android Auto teknolojisinde amaç trafik kazalarını azaltmak ve araç kullananlara en iyi şekilde yardımcı olmak. Bunun için Google Maps ve Google Now teknolojilerine büyük iş düşüyor.

Android TV

Android TV

Android TV

Google I/O 2014 etkinliğinde tanıtılan diğer bir yenilik ise Android TV teknolojisi. Android TV hizmeti ile kullanıcılar televizyonlarından Google hizmetlerine erişebilecek ve Google Play’e girip bu mağazayı kullanabilecekler.

Google Fit

Google Fit

Google Fit

Google, sağlık ve spor olayını da unutmadı. Google Fit hizmeti, kullanılan sağlık/spor uygulamalarına veri verebiliyor. Google Fit, kullandığınız egzersiz uygulamalarından aldığı verileri topluyor ve gerektiğinde bu verilere ulaşabiliyorsunuz.

Samsung ve LG’den Akıllı Saatler

Samsung Gear Live

Samsung Gear Live

Google I/O 2014 etkinliğinde akıllı saatlerde tanıtıldı. Samsung kendi ürettiği akıllı saati olan Gear Live modelini tanıtırken LG ise kendi ürettiği LG G Watch modelini tanıttı. Her iki akıllı saatte Android Wear işletim sistemine sahip.

LG G Watch

LG G Watch

100 Doların Altında Bir Fiyata Sahip Akıllı Telefon – AndroidOne

AndroidOne

AndroidOne

Google düzenlediği bu etkinlikte AndroidOne isimli ucuz akıllı telefon programından da bahsetti. 4.5 inç ekrana sahip olacak ve fiyatı 100 Doların altında olacak olan akıllı telefonu AndroidOne hakkında bilgiler verdi. Yüksek fiyatlı akıllı telefonların aksine son derece ucuz olarak geliştirilen AndroidOne akıllı telefonda çift Sim kart, SD kart ve FM radyo desteği olacak. Bu akıllı telefon Afrika ve gelişmekte olan ülkelerde satışı yapılacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Google I/O 2014 Etkinliğinde Tanıtılan Yenilikler İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.