iOS 11’e Sürükle-Bırak Özelliği Geldi

iOS 11 ile keşfedilen bir özellik de sürükle bırak özelliği. iPad tabletlerde kesinlikle kullanılan bu özellik iPhone’larda kesinlik kazanmış değil. Geliştiricilerin keşfettikleri bu özellik bakalım nihai sürümde olacak mı? Detaylar haberimizde.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone’da Sürükle Bırak Dönemi

Apple bu hafta başlarında WWDC aşamasında iOS 11 ile seçtiğiniz cihaza bağlı olarak eşzamanlı olarak doğrulandı ve tabuları yıktı. Yeni bir kategoriyi bulan bir iOS 10 beta çalıştıran bir geliştiricinin konferans öncesi yeni bir sürükle ve bırak dosya yönetimi özelliğinin ortaya çıkmasıyla oldu. Apple müdürü Craig Federighi sahneye çıktığında iOS 11’in yeni zil seslerini göstermek için sürükleyip bırakmayı kapsamlı bir şekilde ele alıyordu. Hatta sürükleme şöleni şeklinde şaka bile yaptı. Ama bu özellik iPad’in bölünmüş görünüm işlevinin bir parçası olarak gösterildi. iPhone için sürükle ve bırak düşlerimizin yarım kaldığı ortaya çıktı.

Sponsorlu Bağlantılar

Geliştiriciler Sürükle Bırak Özelliğini Keşfettiler

Yeni sürükle ve bırak işlevi, Twitterverse için bir iPhone 6 Plus üzerinde, WWDC’den önce bu özelliği potansiyel olarak ortaya çıkaran geliştirici Steve Troughton-Smith tarafından demo edildi.

Demoda Troughton-Smith isimli kullanıcı dosyalar arasında doğrudan dosyaları sürükleyip açmak yerine, üzerlerine gelip yalnızca birden fazla dosyayı seçip bunları ekrandan ekrana sürükleyebiliyordu.

Beta sürümünü çalıştıran bir diğer geliştirici, Troughton-Smith’in videolarına tepki olarak sürükleyip bırakma programının daha fazlasını gösterdi. Bu da, bir iPhone’da uygulama değiştirici işlevini kullanarak uygulamalar arasında dosyaları nasıl düşürdüklerini gösterdi.

Bu video daha umut verici görünüyor ama geliştiriciler zaten gerçek bir özellik yerine beta’da bir hata olabilir diye düşünüyorlar.

Ne yazık ki, sürükleyip bırakmanın aslında onu iOS 11’in tam olarak hazırlanmış sürümüne dönüştüremeyeceğini bilemeyiz ve bu sonbaharda cihaza gelene kadar bilemeyiz. Apple, yazılımın alay konusu özelliklerinden herhangi birisini değiştirebilir. dolayısıyla, gelecekte iPhone’larda sürükleyip bırakmaya güveniyorsanız, şu anda yapabileceğiniz tek şey bu videoları oynatmak ve umut etmektir.

iPhone’da Sürükle-Bırak videosunu izlemek için tıklayın

https://t.co/DRte6fkPrg

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iOS 11’e Sürükle-Bırak Özelliği Geldi İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.