iPad Pro ve Apple Pencil İnceleme

2017 model iPad Pro tablet modellerinde kullanacağınız yepyeni özelliklere sahip Apple Pencil kalemi inceliyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

iPad Pro ve Apple Kalem ile Çizim Yapma

İster çok şey çizdiğiniz veya bu ilk dijital eskiz araçınız olsun, bu ipuçlarıyla Apple Kaleminizden en iyi şekilde yararlanın. Apple Pencil, iPad kalemi kalabalığın geri kalanından birkaç nedenden ötürü göze çarpıyor. Düşük ışık gecikmeli fırça darbeleri oluşturmak için Apple’ın ekranıyla birlikte çalışıyor, ortalama dijital kaleminizden daha uzun ve Yıldırım konektörü üzerinden şarj oluyor. Ancak çizim veya biriyle yazma söz konusu olduğunda, yeni aracınızı masterlamaya başlamadan önce bilmeniz gereken yalnızca birkaç temel teknik vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ustalardan Nasıl Çizileceğini Öğrenin

Bir Apple Pencil fikrini severseniz, ancak çizim becerileriniz cansızsa, en iyi tavsiyem benden önce pek çok sanatçının tavsiyesidir; Pratik yapın. Sürekli çizim, iyileşmenin en iyi yoludur. Başlarken, en sevdiğiniz sanatçılara bakarak, stillerini incelemenizi ve bunları dijital tuval seçiminizde yeniden yaratmaya çalışmanızı öneririm. Eğlenceli bir egzersiz programıdır ve şekilleri ve stilleri düşünmenizi sağlamalıdır.

Bu sizin için çok karmaşık olabilir. Harika öğreticiler ve videolar sunan harika birkaç ücretsiz çizim sitesi var. Drawspace “şimdi herkes çizebilir” sloganına sahiptir ve eğer adım adım mükemmel çizim dersleri geçilecekse, bu ifade mutlak gerçektir. Proko, çizim kalıpları ve anatomi şekilleri hakkında bir sürü harika video sunar. Çizim Kutusu ise, günlük nesneleri, insanları, manzaraları ve evet kutularını çizmek için bazı harika aktif ders materyalleri sunar.

Ellerinizi rahat kullanın

iPad Pro ile birlikte, Apple Kalem, el, kol ve parmaklarınız çizerken ekrana yaslanabileceği anlamına gelen avuç içi ret teknolojisine sahiptir. Önceki üçüncü parti stili, bazı uygulamalarda avuç içi reddine ilişkin farklılıklara sahipken, hiçbir zaman çok iyi çalışmadılar. Aksine Apple Kalemi, dijital dokunmatik ekranla olabildiğince palmiye reddinde mükemmel.

Geçmişte kötü kalem tecrübelerinden dolayı, ilk kez kalem kullanıcısının elini ekranın üstünde tutmak için beceriksizce kalemi kavra- yan düzinelerce gördüm. Beraberlik sırasında elini ekrana karşı rahat hissedin. Alışmak biraz zaman alacaktır, ancak bir kez bunu yaparsan, elini kağıda koymak kadar doğal hissedeceksin.

Kaleminin basıncını test edin

Apple Pencil’ın çizim ucuna yerleştirilen her türlü eskiz ve yazı için güzel yanıt veren bir plastik ucu vardır. Baskıya duyarlıdır, bu nedenle Kalemin nasıl tepki verdiğini görmek için ekranda daha sert ve daha yumuşak basmaktan korkmamalısınız. Dijital olsun veya olmasın yeni çizim aracıyla yaptığım ilk kalibrasyon testlerinden birisi, farklı basınçların farklı çizgi genişliklerinde nasıl sonuçlandığını test etmek için bir dizi dikey ve yatay çizgiler çiziyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPad Pro ve Apple Pencil İnceleme İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.