Japonya’nın 6 Umut Verici Yatırımı

Japonya’da milyon dolarlık yatırımlar alan geleceğin iş alanları yazımızda.

Sponsorlu Bağlantılar

Floadia

Floadia, belleğin yazılım için yeni optimize düzeni oluşturmaktadır. Bu şirketi, müşterinin özelliklerie göre bellek için yazılım hazırlıyor ve müşteriler için projelerin lisans çalışmalarını yürütüyor. Daha sonra müşteriler belli projeler üzerine ürünü ya kendileri ya da üçüncü yazılımlar tarafından üretirler. Geçen hafta Çarşamba günü 9 yatırımcı oluşan ekip, 14 milyon dolardan biraz fazla malzemeyle B yatırım turunu özetledi.

Sponsorlu Bağlantılar

Concore’s

Photoruction by Concore’s, mimarlar, inşaat çalışanları ve toprak sahipleri için öngörülen uygulamadır. Bu uygulama, söz konusu grup insanlara inşaat ile ilgili çizim ve fotoğrafları almayı ve paylaşmayı mümkün kılıyor. Uygulamanın ticaret noktaları, inşaat ile ilgili bir takım özellikleri içermektedir. Geçen hafta bu yatırım, 900.000 dolar yatırım aldı.

Aperza

Aperza, işleme alanında faaliyet gösteren Aperza ve Cluez adlı iki web servisi yönetiyor. Cluez, şirketlere üretim malzemeleri katalogları hakkında fiyat göstergesi, kalite ve toptan satışı ile uğraşan kişi hakkında bilgileri sunarak onların yüklenmesini ve bakılmasını sağlıyor.

2016 yılında Cluez kendisinin Tayvan versiyonunu kullanıma vererek Çin’in Gongkong şirketi ile stratejik işbirliğine başladı. Böylelikle o hizmeti, Çinli üreticilere sundu. Aperza’nın aynı isimli servisi ise üretim detayları ve malzeme fiyat ile niteliklerinin karşılaştırılması hizmetini sunmaktadır. Aperza’nın planlarına göre gelecekte servisin sitesi aracılığıyla kullanıcılar alışveriş yapabilecekler. Geçen haftanın başında söz konusu şirket, 5.3 milyon dolar yatırım almıştı.

Orb

Orb, blockchain teknolojisini kullanarak özel işlemlerin gerçekleştirilmesi ve bu yolda güvenliği sağlamak için çalışıyor. Orb DLT sistemi, güvenliği tam şekilde temin edilmesini mümkün kılıyor. Geçen hafta söz konusu şirket, 1.3 milyon dolar yatırım aldı.

Future Standart

Geçen hafta Scorer adlı platformun kurucusu olan Future Standart, 1.8 milyon dolar yatırım aldı. Scorer, video analiz servislerinin ve uygulamalarının hazırlanma sürecini sadeleştiren bir platformdur. Scorer birkaç paketi içeriyor. Buna örnek olarak yüz tanıma ekranının yazılımını ve yaş tayini uygulamasını verebiliriz. Future Standart’ın CEO’su Satoshi Toriumi; “Kullanıcılar yazılım aracılığıyla yüz tanıma tabanı uygulamasını 15 dakikaya hazırlayabilirsiniz” diye söyledi.

Pocket Menu

Pocket Menu, Japonya’da elit restoranlar hakkında notlar götüren uygulamadır. Uygulama ayrıca tasarımdan tutmuş en küçük detaylara kadar restoranlar hakkında bilgilere sahiptir. O şu anda Japonca ve İngilizce dillerini desteklemekte. Geçen hafta Pocket Menu, yatırım aldı. Fakat yatırımın tam hacmi hakkında resmi bilgi verilmedi.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Japonya’nın 6 Umut Verici Yatırımı İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.