LG, Dünyanın İlk 77 inç Esnek ve Şeffaf OLED Ekranını Tanıttı

LG, geleceğin görüntüleme teknolojisi tanıttı. Dünyada ilk ve tek.

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyada Bir İlk

LG Display 2014’te 18 inç şeffaf bir OLED panelini piyasaya sunduktan sonra, %30 şeffaflığa sahip 55 inç şeffaf bir OLED paneliyle birlikte, devrilebilen 30 eğrilik yarıçapına sahip 18 inç’lik esnek OLED panelini de tanıttı. Şimdi ise daha büyük yani 77 inç esnek ve şeffaf bir OLED ekranı tanıttı. %40 şeffaflık ve 80 eğrilik yarıçapı ile 3840X2160 Ultra HD (UHD) çözünürlüğe sahip bu ekran, dünyanın ilk ve en esnek ve şeffaf OLED ekranı.

Sponsorlu Bağlantılar

Geleceğin Görüntüleme Teknolojisi

LG, ekranın işlevini etkilemeksizin 80 mm’lik bir yarıçapa kadar sarılmış olabileceğini söylüyor. Ayrıca, bu başarı, orijinal hedefi 60 inç veya daha fazla ve eğrilik yarıçapı 100 mm’yi aştığını belirtti. LG Display, OLED’leri gelecek görüntüleme teknolojisi olarak gören Kore hükümeti ile birlikte büyük boyutlu esnek ve şeffaf OLED ekranların kullanılmasını sağlayan temel teknolojileri sürekli olarak geliştirdiğini söyledi.

Yeni ekran hakkında yorum yapan yetkili In-Byung Kang, şunları söyledi; “LG Display, 2013 yılında büyük boyutlu OLED TV pazarını açtı, OLED sektörüne öncülük etti ve piyasaya yenilik getirmeye devam edecektir. Gelecekteki ekran pazarında lider olarak farklı değerler sunacağımıza söz veriyoruz.”

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

LG, Dünyanın İlk 77 inç Esnek ve Şeffaf OLED Ekranını Tanıttı İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.