PES 2015 Klavye ve Oyun Kolu (Gamepad) Ayarları

PES 2015 oyununda klavye ve oyun kolu ayarlarının nereden ve nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız detaylı bilgi yazımızda.

Sponsorlu Bağlantılar

PES 2015 Gamespad (Oyun Kolu) Ayarları

Pro Evolution Soccer 2015 oyunu bilindiği gibi birçok platform için geliştirilmiş bir oyun. Eğer PES 2015 oyununu oyun kolu ile oynayacaksanız öncelikle kendinize göre kol ayarlarını yapmanız gerekir. Bunun için yapanız gereken işlemler şöyle; Eğer PES 2015’i kurarken kurulum yerini değiştirmediyseniz “C:\Program Files (x86)\Pro Evolution Soccer 2015” klasörü içinde “settings.exe” yada “Pes 2015 settings.exe” isminde bir dosya olacak. Bu dosyayı çift tıklayarak açın. Önünüze aşağıdaki resimde olduğu gibi bir pencere çıkacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

PES 2015 klavye ve kol ayarları

Gördüğünüz gibi birçok sekme var. Bu sekmeler “Görüntüle”, “Klavye”, “KntrlChz”, “Ses”, “Online” ve “Özellikler”. Siz bu sekmelerden “KntrlChz” sekmesine geçin. Değiştirmek istediğiniz tuşun bulunduğu alana tıklayın ve ardından olmasını istediğiniz tuşa basın. Böylece o tuş değişmiş olacak. Bu işlemi değiştirmek istediğiniz bütün alanlar için yapın. Böylece gamepad yani oyun kolu ayarlarını yapmış olacaksınız.

PES 2015
PC İçin Pro Evolution Soccer 2015 Futbol Oyunu

PES 2015 Klavye Ayarları

Eğer PES 2015 oyununu klavye ile oynayacaksanız öncelikle kendinize göre klavye ayarlarını yapmanız gerekir. Bunun için yapanız gereken işlemler şöyle;

Eğer PES 2015’i kurarken kurulum yerini değiştirmediyseniz “C:\Program Files (x86)\Pro Evolution Soccer 2015” klasörü içinde “settings.exe” yada “Pes 2015 settings.exe” isminde bir dosya olacak. Bu dosyayı çift tıklayarak açın. Önünüze yukarıdaki resimde olduğu gibi bir pencere çıkacaktır. Siz sekmelerden “Klavye” sekmesine geçin. Daha sonra değiştirmek istediğiniz tuşun bulunduğu alana fare ile tıklayın ve ardından olmasını istediğiniz tuşa klavyede dokunun. Bu işlemi diğer tuşlar içinde tekrarlayın. Daha iyi anlamak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

PES 2015 Klavye Ayarları Video

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

PES 2015 Klavye ve Oyun Kolu (Gamepad) Ayarları” İçin 2 Cevap

  1. bende şöyle bir sıkıntı var joystick ayarlarının hepsini doğru yaptım tuşlara basınca yönergeler de doğruyu gösteriyor settings de fakat oyuna girince kol çalışmıyor settings de çalışıyor gösteriyor oyunda çalışmıyor yardım edin tiiim :d

PES 2015 Klavye ve Oyun Kolu (Gamepad) Ayarları İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.