Skype

6.22.81.104

Dünyanın en popüler ücretsiz anlık mesajlaşma ve sohbet programı.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Ücretsiz Anlık Mesajlaşma ve Sesli-Görüntülü Konuşma Programı

2/5, Toplam: 1 kişi
  • Türkçe
  • Ücretsiz
  • Grup sohbetleri
  • Uygun fiyata uluslararası sesli arama

Bütün dünyada en çok kullanılan sesli ve görüntülü konuşma programı olan Skype’nin milyonlarca kullanıcısı bulunmakta. Yüksek kalitede görüşme imkanı sunan Skype ile ister sesli görüşün ister görüntülü görüşün isterseniz anlık olarak mesajlaşın. Bildiğiniz gibi Microsoft’un bu alanda en önemli programı Windows Live Messenger yani MSN idi. Üstelik bu alanda dünyanın en büyük programı idi ve milyonlarca kullanıcısı vardı. Ama bu alanda dünyanın bir numarası olan Windows Live Messenger yani MSN programını kaldırdılar ve hepsini Skype’de birleştirdiler.

Windows Live Messenger’dan Skype’ye Geçiş Zorladı

İlk zamanlar Windows Live Messenger yani MSN’den Skype’ye geçiş insanları zorladı ve halende zorlanmaktalar. Zira yıllardır kullandıkları ve alışık oldukları MSN’den vazgeçmek ve bilmedikleri bir programı kullanmak zorunda olmak insanlara zor geldi. Ama yapacak birşey yoktu. Artık Skype kullanmak zorundaydık.

Skype programını indirdikten sonra kuruyoruz. Kurulumu oldukça basittir. Ardından önümüze çıkan sayfada Skype’ye iki türlü girebiliyoruz. Birisi “Skype Adı”, diğeri ise “Microsoft hesabı”. Eğer bir Skype hesabınız varsa ve bu Skype hesabınızda geçen adınızı biliyorsanız bu isim ile giriş yapabilirsiniz. Eğer bir Skype adınız yok ise veya olduğundan emin değil iseniz o zaman “@hotmail.com” ve benzeri Microsoft hesabınız ile giriş yapabilirsiniz.

Skype ile grup sohbetleri de mümkün. Arkadaşlarınız görüntülü olarak grup halinde muhabbet edebilir, iş arkadaşlarınız ile işleriniz hakkında görüntülü olarak iş görüşmeleri gerçekleştirebilirsiniz. Sesli olarak aynı anda 100’den fazla kişi ile sohbet etme ve aynı anda 4 kişi ile görüntülü olarak görüşme imkanınız var.

İster ev telefonlarını isterseniz cep telefonlarınızı Skype üzerinden arayabilirsiniz. Yalnız aramalar ücretli. İki türlü arama yapma imkanınız var. Birisi arama başına ücret ödeme diğeri ise aylık abone şeklinde ücret ödeme. Şubat 2014 tarihi itibariyle ücretlendirme şu şekilde;

Arama başına ücret; KDV dahil dakikası 3.2 sent.

Aylık abone için ücret; KDV dahil aylık 1.60 Euro.

Sponsorlu Bağlantılar

Skype Hakkında Yazılar

Benzer Program ve Uygulamalar

Skype İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.