TRT Vergisi Telefon Satışlarını Düşürdü

İnternete bağlı olan cihazlara uygulanan TRT Vergisi telefon satışlarını ciddi anlamda etkiledi.

Sponsorlu Bağlantılar

TRT Bandrol Vergisi Satışları Etkiledi

Bir süre önce dahili radyo alıcısına sahip cihazlardan ve sonrasında bu kapsam dahada genişletilerek internete bağlı olan cihazlardan TRT Vergisi yada diğer adıyla TRT Bandrol Vergisi alınacağı açıklanmıştı. Bu vergi artık devreye girdi ve özellikle akıllı telefon fiyatlarını artırdı. Bu verginin kapsadığı cihazlar içinde tabletler ve bilgisayarlarda var. Alınmaya başlanan TRT Bandrol Vergisi akıllı telefonların fiyatını %8 artırırken tablet ve bilgisayarların fiyatını ise %2-%3 arasında artırdı. Bu da şu anlama geliyor; 1.000 TL fiyatındaki bir telefon artık 1.080 TL, 2.000 TL değerindeki bir telefon ise 2.160 TL ile satılacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Telefon Satışları Düştü

İnternete bağlı cihazlardan alınan TRT Bandrol Vergisi ile telefon satışlarının düştüğü açıklandı. Bu konuda açıklama yapan Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İşadamları Derneği (MOBİSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi, TRT bandrol ücretlerinin artırılmasının sektörde ciddi daralmalar yaşanacağını belirtti.

TRT Vergisi (TRT Bandrol Vergisi) Telefon Satışlarını Düşürdü

MOBİSAD Başkanı Sinan Ekşi, “Son yıllarda cep telefon satışlarında beklenen adetlere ulaşılamazken, son birkaç ayda cep telefon satışları yüzde 20’ye yakın düştü.” şeklindeki açıklaması durumun ciddiyetini gözler önüne serdi.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

TRT Vergisi Telefon Satışlarını Düşürdü İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.