watchOS 4 Tanıtıldı – watchOS 4 Hakkında Herşey

Birçok yeni özellikler ile beraber gelen akıllı telefon işletim sistemi watchOS 4 WWDC 2017 etkinliğinde tanıtıldı.

Sponsorlu Bağlantılar

watchOS 4 Özellikleri

WWDC 2017 etkinliğinde akıllı telefon işletim sisteminin yeni sürümü olan watchOS 4, kesinlikle dikkat etmeye değer güncelleme. Apple Watch akıllı saatlere yepyeni özellikler kazandıracak ve bunların sayısı oldukça fazla.

Sponsorlu Bağlantılar

İlk Bakışta Yeni Saat Yüzleri

Otomatik olarak size en uygun olanı görüntüleyen Siri saat yüzü sayesinde hatırlatıcılar, fotoğraf anıları, bileğinizi her kaldırdığınızda dinamik olarak güncellenmekte. Gün doğumu ve gün batımı özellikleri, ev uygulaması özellikleri, haber uygulaması güncellemeleri ve etkinlikler için yönlendirmelerde var.

Ayrıca kullanmayı seçtiğiniz fotoğrafa dayalı, benzersiz, özel tasarımlar taşıyan ve hareket eden ve yaratan bir Kaleidoskop yüzüne de sahip. Diğer yandan Toy Story karakterlerini de görebilirsiniz. Jessie, Woody ve Buzz Lightyear gibi sevilen animasyon filmlerinin popüler karakterleriyle yüzleşirken, ekranda farklı animasyonlarla bile dolaşmaya devam edecektir.

iPhone’unuzdaki fotoğraflar uygulamasından doğrudan özel saat yüzleri oluşturabilirsiniz. İstediğiniz fotoğrafa Paylaşım Sayfası’nı getirin ve Özel İzleme Yüzü Oluştur seçeneklerini bulana kadar seçenekleri hızlıca kaydırın. Bu, iPhone’daki İzleme uygulamasına girecek ve yeni özel saat yüzünüzü özelleştirebileceksiniz.

El Feneri (Flashlight) ve Yeni Etkinlik Özellikleri

WatchOS 4’ün Kontrol Merkezi’nde Apple Gözlem ekranının tamamen beyazlaşmasına ve mümkün olduğunca parlak bir şekilde parlamasına neden olan yeni bir El feneri özelliği de var. Ayrıca bir
stroboskop feneri ve kırmızı ışıklı bir el feneri var.

WatchOS 4 ile yeni etkinlik özellikleri ise hedeflerinize nasıl ulaşacağınızı ve her gün ulaşmak için ne yapmanız gerektiğini hatırlatmaktadır. Ayrıca bir şeyi başarmanıza yardımcı olacak yeni aylık zorlukları da olacaktır.

Yeni Egzersiz Özellikleri ve Müzik Uygulaması

Egzersiz uygulaması, geliştirilmiş yüzme takibi, hızlı başlatma özellikleri ve hatta yüksek yoğunluklu eğitim de dahil olmak üzere egzersizleri izlemek için daha da yararlı hale getiren birkaç önemli güncellemeye sahip. WatchOS 4, kullandığınız makineden verilerinizi Workout uygulamasına daha iyi senkronize etmek için bazı spor ekipmanlarına bağlanabilecektir. Hızlı başlangıç, gelişmiş yüzme izleme, spor ekipmanları senkronizasyonu, hızlı anahtar, rahatsız etmeyin gibi ekstra bir çok özelliğe sahip.

Apple Watch Müzik uygulaması ile istediğiniz zaman istediğiniz müziği dinlemenize yardımcı olacak birkaç yeni özellik ile geliyor. Müzik uygulamasındaki müzikler, Apple tarafından yönetilen tüm çalma listeleri artık otomatik olarak Apple İzleme cihazınızla senkronize edilecektir.

Apple Pay Desteği

Apple Watch’te Apple Pay’a yapılan güncellemeler, kullanıcıların Mesajlar veya Siri’yi kullanarak arkadaşları ve aileleri ile birebir görüşmeler yapmasına izin verecektir. Ödeme yaptığınızda, o paranın hemen başkasına gönderilmesine, Apple Pay ile ödemeler yapmasına veya doğrudan banka hesabınıza transfer etmesine izin verecek yeni Apple Pay Cash hesabınıza yerleştirilecektir. 2017 sonbaharda watchOS 4 çıkacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

watchOS 4 Tanıtıldı – watchOS 4 Hakkında Herşey İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.