WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Nasıl Yapılır?

WhatsApp hesabınızın güvenliğini artırmak isterseniz 2 adımlı doğrulamayı mutlaka yapın. Nasıl yapacağınızı adım adım anlattık.

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp İçin İki Adımlı Doğrulama Etkinleştirme

Google, Apple, Facebook, Microsoft v.b. büyük teknoloji devleri kullanıcılarına, hesabına ek güvenlik sağlamak için iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmelerini her zaman önermekte. Son zamanlarda en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp da kullanıcıları için iki adımlı doğrulama özelliğini başlattı. WhatsApp hesabınızdaki 2 adımlı doğrulamayı hala etkinleştirmediyseniz okurlarımız için hazırladığımız bu basit kılavuz ile bunu yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu güncelleme telefonunuzun bir şekilde kaçırılması durumunda bilgisayar korsanlarının kullanabileceği WhatsApp hesabının gizli mesajlarına ve konuşmasına serbestçe erişebileceği anlamına gelen yeni bir güvenlik getiriyor. 2 Adımlı Doğrulama altı basamaklı bir şifre ve isteğe bağlı bir kurtarma e-posta adresi ayarlamasını gerektirir. 2 Adımlı Doğrulama zorunlu değildir ama WhatsApp hesabınızın güvenliğini sağlamanız için bunu yapmanız önermekte. Şirket kullanıcılarına, 2 adımlı doğrulamayı etkinleştirdikten sonra kullanıcı WhatsApp’ı başka bir akıllı telefona aynı numarayı kullanarak yüklemeye çalışırsa veya kullanıcıyı yeniden doğrulamaya çalışırsa kullanıcı tarafından oluşturulan altı basamaklı şifreyi girmeniz gerekecek.

WhatsApp Gece Modu Özelliği

WhatsApp için 2 Adımlı Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir?

Daha önce özellik beta sürümlerinde mevcuttu ama artık genel kullanımda. WhatsApp hesabınıza derhal erişebilmek için WhatsApp’ınızı en yeni sürüme güncellemeniz ve aşağıdaki talimatları yapmanız gerekir;

1 – WhatsApp uygulamasını açın ve “Ayarlar > Hesap” yolunu izleyin.

2 – “Hesap” bölümünde 2 adımlı doğrulamaya dokunun ve ardından “Etkinleştir” butonuna dokunun.

3 – Ardından 6 basamaklı yeni bir şifre oluşturmanız istenecek.

4 – Yeniden girerek şifreyi onaylayın.

5 – İşte bu kadar. 2 adımlı doğrulama artık WhatsApp hesabınızda etkinleştirildi.

6 – Karşınıza çıkan son ekranda Whatsapp sizden e-posta adresinizi vermenizi isteyecektir ve bu adım isteğe bağlıdır.

İsteğe bağlı son adımda WhatsApp hesabınızla bağlantı kurmak için e-posta adresinizi vermenizi istiyor. Bu e-posta bir kurtarma e-postası olarak kullanılacaktır. Kullanıcının şifreyi unutması durumunda e-postaya iki adımlı doğrulamayı devre dışı bırakma bağlantısını gönderilir. Yanie-posta adresi girmeniz sizin yararınıza. 2 adımlı doğrulama şifresini hatırlamanıza yardımcı olması için WhatsApp, düzenli olarak WhatsApp’e erişmek için şifrenizi girmenizi ister.

WhatsApp Nasıl Silinir? WhatsApp Hesabını Silme

2 adımlı doğrulamayı etkinleştirdikten sonra bile kurtarma amacıyla e-postanızı da girebilirsiniz. Parolanızı unutursanız ve hesabınızı korumanıza yardımcı olması durumunda hesabınızı kurtarmanız yardımcı olacaktır. WhatsApp’ın SSS sayfasında WhatsApp doğruluğunu doğrulamak için verilen e-posta adresini doğrulamayacak. Geçerli bir e-posta adresi girin. Böylece şifreyi unutursanız hesabınız kilitli kalmaz.

ÇOK ÖNEMLİ: 6 basamaklı şifrenizi unutursanız WhatsApp, son WhatsApp kullandıktan sonraki 7 gün içinde hesabınızı yeniden doğrulamaya izin vermeyecektir. Bu 7 günün ardından tekrar doğrulayabilir ve WhatsApp’ı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Ama bu 7 gün içinde alacağınız tüm iletiler silinir. Hesaplarını son 30 gün içinde WhatsApp’ı kullandıktan sonra doğrularsanız, hesapları silinir ve başarılı bir yeniden doğrulama işlemi yapıldıktan sonra yeni bir hesap oluşturulur.

Bonus: Parola Oluşturma İpuçları

WhatsApp için yeni bir şifre oluştururken tahmin etmeyi zorlaştırmanız gerekir. Örneğin telefon numaranızdan altı basamak, doğum tarihiniz v.b. gibi rakamları şifreniz olarak kullanmak korkunç bir fikir olacaktır. Bir şifre yöneticiniz varsa o zaman rasgele bir şifre kullanabilirsiniz ve şifre yöneticinize kaydedin. Böylece unutmayacaksınız.

Bir Telefonda 2 WhatsApp Hesabı Kullanma

WhatsApp Web
Bilgisayardan WhatsApp Kullanma Uygulaması
WhatsApp Messenger
PC (Masaüstü) İçin WhatsApp Programı
WhatsApp Messenger - Mac
Mac (Masaüstü) İçin WhatsApp Programı
WhatsApp Messenger - Android
Android İçin Anlık Mesajlaşma ve Sohbet Uygulaması
WhatsApp Messenger - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin WhatsApp Uygulaması
WhatsApp - Windows Phone
Windows Phone İçin Resmi WhatsApp Uygulaması
WhatsApp Messenger - BlackBerry
BlackBerry İçin Ücretsiz Mesajlaşma ve Arama
WhatsApp Messenger - Symbian
Nokia Telefonlar İçin WhatsApp
WhatsApp S40 Messenger - Symbian
Nokia İçin Ücretsiz Mesajlaşma Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.