Windows 10’da Disk Temizleme Nasıl Yapılır?

Windows 10’da disk temizleme işlemi ile daha fazla yer kazanın.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows.old Klasörünü Silmeyin

Windows 10 yükseltme işleminden sonra bilgisayarınızın C sürücüsünün altında “Windows.old” isminde bir klasör olacaktır. Bu klasörü sakın silmeyin. Bu klasörü silerseniz Windows’unuzu eski sürümüne yükleyemez, bir önceki Windows işletim sisteminizden kurtarmak istediğiniz dosyaları kurtaramazsınız. Ama eğer artık Windows 10’dan geri dönmeyeceğinize ve kurtarmanız gereken hiçbir dosya olmadığına inanıyorsanız bu dosyayı silebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Disk Temizleme

windows 10 disk temizleme-1

Windows 10 kurduktan sonra bilgisayarınızda yer sıkıntısı yaşıyorsanız disk temizleme özelliğini kullanabilirsiniz. Disk temizleme ile onlarca GB alan kazanabilirsiniz. Disk temizlemeyi açmak için başlat menüsündeki arama kutusuna yazarak bulun ve açın.

windows 10 disk temizleme-2

Disk temizleme uygulamasına sağ tıklayın ve yönetici haklarını seçin. Bu noktadan sonra uygulama bilgisayarınızda bir tarama işlemi yapacaktır. Böylece size ne kadar alan kazandıracağını söyleyecek.

Windows 10
En İyi Windows İşletim Sistemi

windows 10 disk temizleme-3

Tarama bittikten sonra karşınıza çıkan ekranda temizlenmesini istediğiniz yerlerin kutucuklarını işaretleyin.Yalnız şunu unutmayın ki bu işlemi yaptıktan sonra Önceki Windows Yüklemesi, Geçici dosyaları ve Geçici Windows Yükleme Dosyalarını seçerek disk temizleme işlemi yaparsanız Windows 10’dan eski Windows sürümüne geri dönemezsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 10’da Disk Temizleme Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.