Windows 7 Çalıştır Komutu Nerede? Çalıştır Komutu Ekleme

Windows 7 bilgisayarınızın başlat menüsüne çalıştır komutunu ekleyebilirsiniz. Çalıştır komutuna daha kolay ulaşmak için başlat menüsüne nasıl ekleyeceğinizi öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 Çalıştır Komutu Nasıl Eklenir?

Windows 7 ‘den önceki sürümlerde başlat menüsü altında bir kısayol olarak gördüğümüz Çalıştır komutu Windows 7 ile birlikte bu bölümden kaldırılmıştır. Başlat penceresini açtıktan sonra Çalıştır yazarak ulaşabileceğimiz bu komut penceresini dilerseniz yine Başlat menüsü altında gösterebilir ya da çalıştır komutu olarak ekleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Başlat menüsünde yer alan Arama Kutusu, çalıştır komutu ile aynı görevi yerine getiriyor olsa da kullanıcıların bir kısmı alışkanlık ya da daha kolay olduğunu düşünmeleri nedeniyle çalıştır komutunu Başlata eklemek istiyor. Bu komutu başlat menüsüne eklemek için Başlat > Denetim Masası > Görünüm ve Kişiselleştirme yolunu izleyin.

calistir-ekrani

Karşınıza çıkan pencerede Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü yazılı bölüme tıklayın. Açılan ekranda Başlat Menüsü sekmesini açıp Özelleştire girin. Başlat menüsü seçenekleri listesinde bulunan Çalıştır Komutu onay kutusunu seçtikten sonra Tamam butonuna basarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra çalıştır komutu otomatik olarak başlat menüsünde görüntülenecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 7 Çalıştır Komutu Nerede? Çalıştır Komutu Ekleme” İçin 2 Cevap

Windows 7 Çalıştır Komutu Nerede? Çalıştır Komutu Ekleme İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.