Windows 7 Parola Değiştirme ve Parola Sıfırlama

Windows 7 bilgisayarınızın girişteki parolasını zaman zaman değiştirerek daha güvenli olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca unuttuğunuzda parolanızı nasıl sıfırlayacağınızı da öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızın Giriş Bilgilerini Değiştirin

Windows oturum açılışında güvenlik amacıyla oluşturduğunuz parola, oturum açma amacıyla kullanılmaktadır. Parola ile bilgilerinizi güvende tutabilir, bilgisayarınıza izinsiz erişimleri engelleyebilirsiniz. Windows 7 üzerinde parolanızı dilediğiniz zaman değiştirebilir unutmanız ya da kaybetmeniz durumunda sıfırlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows oturum açılışı sırasında girdiğiniz parolayı, masaüstünde Ctrl + Alt + Del tuşlarına basarak değiştirebilirsiniz. Açılan ekranda Parola Değiştire tıkladığınızda eski parolanızı girdikten sonra yeni parolanızı belirleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

windows 7 parola değiştirme

Windows Parola Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınız bir etki alanı içerisinde yer alıyorsa parolanızı yalnızca ağ yöneticiniz sıfırlayabilmektedir. Yönetici erişiminiz var ise parola sıfırlamak için Başlat > Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları yolunu izleyin ve açılan ekranda Kullanıcı Hesapları > Kullanıcı Hesaplarını Yönet’e tıklayarak parolanızı sıfırlayabileceğiniz Kullanıcı Hesaplarına girin.

Açılan ekranda gerekli olması durumunda parolanızı girerek yönetici onayı verebilir ve Kullanıcılar sekmesine girerek parolanızı sıfırlayabilirsiniz. Kullanıcılar sekmesine girdiğinizde Bu Bilgisayarın Kullanıcı bölümünde bulunan ilgili hesaba girin ve Parola Sıfırlaya tıklayın. Yeni parolayı belirledikten sonra Tamam butonuna basın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 7 Parola Değiştirme ve Parola Sıfırlama İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.