Windows 7 Recovery Yapma

Windows 7 bilgisayarınızda sistem haataları alıyorsanız sorunların çözümü için recovery yapabilir ve bilgisayarınızı onarabilirsiniz. Windows 7’de nasıl recovery yapacağınızı öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 Sistem Onarma

Windows kapalı bir sistem olmasına rağmen zaman, zaman ciddi hatalar ile karşılaşarak kullanıcıya sorun yaşatabiliyor. Bu gibi durumlarda ciddi sistem sorunlarını önlemek ve onarmak için sistem kurtarma seçeneklerine ulaşmanız gerekir. Windows Recovery olarak tanımladığımız bu işlem ile işletim sisteminizde oluşan problemleri çözümleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 üzerinde ciddi sistem sorunları oluştuğunda sistem kurtarma araçlarını kullanmanız gerekir. Sistem kurtarma seçeneklerine ulaşmak için Windows yükleme diskine sahip olmanız ya da üreticiniz tarafından sağlanan kurtarma seçeneklerine erişim sağlamanız gerekmektedir. Her iki seçeneğe de ulaşamamanız durumunda sistem onarım diski oluşturarak Windows 7 Recovery işlemini yapabilirsiniz.

sistem kurtarma

Sistem onarım diski oluşturabilmek için Başlat > Denetim Masası > Sistem ve Bakım yolunu izleyin. Açılan ekranda “Yedekleme ve Geri Yükleme” bölümüne tıklayın. Sol bölümde yer alan Sistem Onarım Diski Oluştur butonuna basın ve ilgili adımları izleyerek sistem onarım diskini oluşturun. Gerekli olması halinde yönetici onayı ya da parola girerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 7 Recovery Yapma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.