Windows 7 Wifi Açma ve Kapatma

Windows 7 bilgisayarınızda çevrenizdeki kablosuz ağlara bağlanmak için bilgisayarınızdaki ağ bulma işlevinin açık olması gerekir. WiFi bulmayı açmayı ve kapatmayı öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 Ağ Bulmayı Açma ve Kapatma

Windows 7 işletim sistemine sahip bilgisayarınızda bir ağa bağlıyken ağ ilke ayarları nedeniyle ağ bulma konusunda sorun yaşayabilirsiz. Ağ bulma ayarları ile bilgisayarınızı ağdaki diğer bilgisayarların görüp göremeyeceğini belirleyebilir, gerekli durumlarda dosya paylaşımı için aynı ağ üzerinde bulunan bilgisayarlara bu özelliği açabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ağ bulma ayarları ile bilgisayarınızın aynı ağda yer alan diğer bilgisayarlar tarafından görülüp, görülmeyeceğini belirleyebilirsiniz. Windows Güvenlik Duvarı kurulum sonrasında varsayılan olarak ağ bulmayı engellemekte bilgisayarınızın diğer bilgisayarlar tarafından görünmesini önlemektedir.

Ağ ayarlarını yapılandırmak ve ağ bulmayı açmak için Başlat > Denetim Masası yolunu izleyin ve arama kutusuna Ağ yazarak aratın.

dns-degistirme-2

Açılan ekranda Ağ ve Paylaşım Merkezine girdikten sonra sol bölümde yer alan Gelişmiş Paylaşım Ayarlarını Değiştire tıklayın.

windows 7 ağ ayarları

Ağ ayarlarınızı değiştirmek için köşeli çift ayraca basın ve Ağ Bulmayı Aç dedikten sonra yaptığınız değişiklikleri kaydedin. İşlem sonucunda yönetici parolası ya da onay istenirse onaylamayı unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 7 Wifi Açma ve Kapatma” İçin Bir Cevap

Windows 7 Wifi Açma ve Kapatma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.