Windows 7’yi Güvenli Modda Açma ve Kapatma

Windows 7 sisteminizde büyük sorunlar meydana geldiğinde ve Windows açılmadığı zamanlarda imdadımıza koşan güvenli modu nasıl açacağımıza bakalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 Güvenli Mod

Tüm işletim sistemlerinde yer alan Güvenli Mod bölümü, sistem üzerinde oluşan ciddi sorunları düzenleme ve ayarları yapılandırma üzerine kullanılan bir başlangıç seçeneğidir. Windows 7 üzerinde Güvenli Mod ile sınırlı dosya ve sürücü ayarları açılmaktadır. Güvenli Mod ile bilgisayarınızı açtığınızda başlangıç programları çalışmayacak yalnızca Windows’un açılması için gerekli olan temel sürücüler çalışacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Güvenli Mod ile hatalı bir şekilde açılan ya da yapılandırma sorunu yaşanan bilgisayarınızda gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Örneğin bir program ya da sürücü Windows’un çalışmasını etkiliyor açılışını önlüyor ise Güvenli Mod üzerinde programı devre dışı bırakabilirsiniz. Bilgisayarınızı Güvenli Modda başlatmak için bilgisayarınız açık ise yeniden başlatın.

guvenliMod

Bilgisayarınız yeniden başlatılırken F8 tuşuna sürekli olarak basın. ( F8 tuşuna Windows açılış logosu görünmeden basmalısınız.) Açılan ekranda Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri bölümü ok tuşlarını kullanarak kontrol edebilirsiniz. Burada açılış seçeneklerinden Güvenli Mod’u seçip enter tuşuna basın ve bilgisayarınızın Güvenli Modda açılmasını bekleyin. Yeniden Normal Windows başlangıcına yönelmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 7’yi Güvenli Modda Açma ve Kapatma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.