Windows 8 – 8.1 Açılmıyor, Siyah Ekran Çıkıyor Sorununa Çözüm

Windows 8 veya Windows 8.1 bilgisayarınızda siyah ekran sorunu ile karşılaşırsanız ne yapmanız gerektiğini bilin.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Windows ile özdeşleşmiş bir sorun olan olan siyah ekran sorunu, Windows 8 – 8.1 kullanıcılarını da etkiliyor. Farklı şekillerde ortaya çıkan bu sorun, Windows açılışı sırasında ya da açıldıktan sonra etkili olabilir. Doğrudan kurtarma diski aracılığıyla açılış sorununu çözebileceğiniz gibi Windows 8 ayarları üzerinde de siyah ekran problemini çözebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 üzerinde açılış sırasında ortaya çıkan siyah ekran problemi birden fazla nedene bağlı olarak oluşabilir. Bilgisayarınız açılırken Windows Logosu görünmeden ekran siyah oluyor ya da siyah ekran üzerinde donup kalıyor ise sorun donanımsal olabilir. İlk olarak aygıtınızda tüm donanımların doğru şekilde takıldığına emin olun. Bu aşamada sorun çözülmez ise Windows 8 kurtarma diski kullanarak problemi gidermeyi deneyebilirsiniz.

windows 8 siyah ekran sorunu

Windows açılmasına ve oturum açma ekranına gelmenize rağmen siyah ekranda kalıyor ve bu aşamayı geçemiyorsanız bilgisayarınızı Güvenli Modda açarak sorunu tespit edebilirsiniz. Ancak ilk olarak diskinizi hatalara karşı denetlemek faydalı olacaktır. Bu işlem için sürücünüze sağ tıklayıp Özellikler > Araçlar > Denetle yolunu izleyin. Olumlu bir sonuç alamamanız durumunda Windows 8 diski ile onarım yapmaya çalışın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 8 – 8.1 Açılmıyor, Siyah Ekran Çıkıyor Sorununa Çözüm” İçin 6 Cevap

  1. Merhaba; Anlamadığım şu; bilgisayarınızın ekranı yani monitör hiç mi açılmıyor yoksa monitör açılıyor ama bir süre sonra ekran kararıyor mu? Eğer monitöre hiçbirşey gelmiyorsa o zaman sorun kasada. Böyle ise o zaman kasayı açın ve özellikle Ram’lerin, ekran kartının (varsa diğer kartların) arızalanıp arızalanmadığı kontrol edin. Örneğin Ram bozulmuş ise asla görüntü alamazsınız. Bunun içinde sağlam olduğuna emin olduğunuz bir RAM’i takın. Eğer sorun RAM’de değilse sağlam olduğundan emin olduğunuz bir ekran kartı takın. Bu işlemi diğer kartlar içinde yapın.

   Eğer monitöre birşeyler geliyor ama bir süre sonra siyah ekran oluyorsa o zamanda sorun büyük bir ihtimalle Windows ile ilgili yada virüs var. Bunun içinde sistem geri yükleme yapmalısınız.

   Eğer hiçbiri çözüm olmazsa bir bilgisayarcıya götürün ve anakartın bozulup bozulmadığını kontrol ettirin. Çünkü anakartın bozulması demek bilgisayarınızın temelinin çökmesi demek.

 1. merhaba arkadaşlar , başlık açılalı epey olmuş ama sorunu yardımcı olacağınızı düşündüm
  sorun şu ki win 8.1 kullanıyorum ve bilgisayarım da 1 i yetkili olmak üzere toplam 3 kullanıcı hesabı var
  alt hesapların açılımında bi problem yok fakat yetkili hesabıma şifre girdikten sonra hoşgeldiniz yazıyor ve windowsun işlem yaparken çıkan o 5 noktacığı ekranda dönüyor ama uzun süre beklememe rağmen pc açılmıyor. bu konu hakkında yardımcı olabilir misinz?
  iyi akşamlar ?

  1. eğer hoşgeldin yazısına kadar açılma işlemi geliyorsa o zaman sorun büyük bir ihtimalle yazılımsal bir sorun. dolayısıyla sistem geri yükleme sorununuzu çözebilir.

 2. Necmi ÇAKIR

  Siyah ekran hatası güncelleme ile ilgili bir hata. Eylül ayındaki güncellemeleri kaldırdım sorun çözüldü. Güncelleme KB sini bulunca paylaşacağım. Sorun mekaniksel yada programsal değil.

Windows 8 – 8.1 Açılmıyor, Siyah Ekran Çıkıyor Sorununa Çözüm İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.