Windows 8 – 8.1 Parola Değiştirme

Windows 8 ve 8.1 bilgisayarınızda oturum açtığınız hesabınızın güvenli kalması için parolasını değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki şekilde parolanızı değiştirin.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 Parola Nasıl Değiştirilir?

Ortak kullanıma açık bir bilgisayara sahipseniz ya da şifrenizin yeterince güvenli olmadığını düşünüyorsanız parolanızı birkaç adımda değiştirebilirsiniz. Üstelik hem güvenlik yazılımı üreten firmalar hem de Microsoft tarafından parolanızın belirli aralıklarla değiştirilmesi tavsiye edilmektedir. Aşağıda Windows 8 parola değiştirme işlemi hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kurulum sırasında ya da sonradan oluşturduğunuz parolayı, daha güvenli hale getirmek ya da yeniden düzenlemek istiyorsanız Hesap sekmesini kullanarak bu işlemi yapabilirsiniz. Parolanızı değiştirmek için ekranın sağ alt bölümüne gelin ve açılan pencere de Ayarlara giriş yapın. Bilgisayar Ayarlarını Değiştir penceresini açarak Hesaplar > Oturum Açma Seçenekleri yolunu izleyin.

win 8 parola değiştirme

Karşınıza çıkan pencerede Parolanızı Değiştirin başlıklı seçeneğe girerek, ilgili yönergeleri uygulamanız durumunda yeni parolanızı belirleyebilirsiniz. İkinci bir adımda ise Ctrl + Alt + Del tuş kombinasyonunu kullanarak Parola Değiştirme bölümüne girebilir var olan oturum açma bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz. Windows 8 işletim sistemli tabletlerde ise Windows düğmesiyle birlikte aç/kapa tuşuna basarak parolanızı değiştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 8 – 8.1 Parola Değiştirme İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.