Windows 8 – 8.1 Parola Kaldırma – Şifre Kaldırma

Windows 8 ve Windows 8.1 bilgisayarlarda bilgisayar açıldığında sorulan parolayı kaldırarak farklı güvenlik seçenekleri ile bilgisayarınızı açabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 Parola Nasıl Kaldırılır?

Windows 8 üzerinde bir Microsoft hesabı kullanarak oturum açmanız durumunda giriş için parola kullanmanız gerekmektedir. Microsoft hesabınız ile oturum açtığınız tüm bilgisayarlar ve diğer aygıtlardaki verileriniz güvenle korunur. Ayrıca kullanılan bilgisayardan bağımsız olarak ayar ve özelliklerinizi Microsoft hesabı ile kullanmaya devam edersiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 üzerinde her oturum açtığınızda şifre kullanmak istemiyor ya da farklı yöntemler ile giriş yapmak istiyorsanız PIN veya resimli parola özelliğini kullanabilirsiniz. Örneğin bilgisayarınızda parmak izi okuyucu var ise Windows’a parmak izi ile giriş yapabilirsiniz. Ancak parolayla girişi tamamen kaldırma istiyorsanız yerel bir hesaptan bu işlemi yapabilirsiniz.

Windows 8.1 parola olmadan oturum açma

Ekranın sağ alt kenarına gelerek Arama penceresini açın. Açılan ekranda Oturum yazan bölüme tıklayın ve Oturum Açma Seçeneklerine girin. Parola bölümünün altında yer alan Değiştir butonuna dokunun, yerel hesabınıza geçerli giriş parolanızı girin. Yeni parola, parola doğrulama ve ipucu alanlarını boş bırakarak ileri butonuna tıklayın ve işlemi tamamlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 8 – 8.1 Parola Kaldırma – Şifre Kaldırma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.