Windows 8 – 8.1 Resimli Parola Ayarlama ve Oturum Açma (Resimli Anlatım

Windows 8 ve Windows 8.1 bilgisayarlarınızı daha güvenli hale getirmek için kendinize özel resimleri kullanabilirsiniz. Resimli parolayı nasıl ayarlayacağınızı öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 Resimli Parola Özelliği

Microsoft, Windows 8 ile birlikte pek çok yeniliğe imza atmış, kullanıcılara bambaşka bir arayüz sunmuştu. Windows 8’de sunulan yeni bir özellik olan Resimli Parola uygulaması ile parola hatırlamayı bir kenara bırakıp sevdiğiniz bir fotoğraf aracılığıyla oturum açabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Üstelik belirlenen onlarca fotoğraf arasında doğru fotoğrafı kullanarak çok daha eğlenceli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

resimli parola 2resimli parola 1

Windows 8 Resimli Parola Nasıl Ayarlanır?

Windows 8 ile birlikte sunulan Resimli Parola özelliği, parola kullanmak yerine herhangi bir resmin belirlediğiniz alanı ya da dairesel hareketlerini kullanarak oturum açmanızı sağlamaktadır. Resimli parola özelliğinde parmağınız ya da fare kullanarak şekiller çizebilir tüm kullanıcılar için ayrı parola seçeneklerini belirleyebilirsiniz.

resimli parola 3

resimli parola 4

Resimli parola özelliğini ayarlamak için Ayarlar > Bilgisayar Ayarlarını Değiştir yolunu izleyin. Açılan ekranda Hesaplar bölümüne girin ve Oturum Açma Seçeneklerine basın. Burada yer alan Resimli Parola özelliğine Ekle butonunu kullanarak Microsoft hesap bilgileriniz aracılığıyla bir resim ya da farklı özellikler ekleyebilirsiniz.

resimli parola 5

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 8 – 8.1 Resimli Parola Ayarlama ve Oturum Açma (Resimli Anlatım İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.