Windows 8 – 8.1 Resimli Parola Oluşturma

Resimli parola oluşturarak Windows 8 ve Windows 8.1 bilgisayarlarınızın güvenliğini daha ileri seviyeye taşıyabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 Resimli Parola Özelliği

Windows 8 ile birlikte sunulan en önemli yeniliklerden birisi olan resimli parola özelliği, şifre ya da PIN girmenize gerek kalmadan sevdiğiniz bir resmi ya da Microsoft hesabınızı kullanarak oturum açmanızı sağlamaktadır. Belirlediğiniz resim üzerinde farklı noktalar arası çizim yaparak parola oluşturabileceğiniz gibi doğrudan resminizi kullanarak da oturum açabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 işletim sisteminizde her açılış için resimli parola özelliğini kullanabilir ve Windows’a daha renkli bir başlangıç yapabilirsiniz. Özellikle şifre girme konusunda sıkıntı yaşayan ya da şifre kullanmak istemeyen kullanıcılar için geliştirilen bu özellik son derece başarılı bir şekilde çalışıyor. Resimli parola özelliğini kullanmak ve parola oluşturmak için ekranın sağ bölümüne giderek Ayarlar sekmesine girin.

resimli-parola-özelliği

Açılan ekranda Bilgisayar Ayarlarını Değiştir bölümüne tıklayın. Hesaplar > Oturum Açma Seçenekleri yolunu izleyerek Resimli Parola özelliği altında yer alan Ekle butonuna basın. Burada ilgili yönergeleri izleyerek sevdiğiniz bir resmi parola olarak kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 8 – 8.1 Resimli Parola Oluşturma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.