Windows 8 – 8.1’de Hesap Resmi Değiştirme

Windows 8 ve Windows 8.1 bilgisayarlarınızda hesabınıza ait resimler ekleyebiliyor ve bu hesap resimlerini istediğiniz zaman değiştirebiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 Hesap Resmi Özelleştirme

Windows 8’le birlikte sunulan Metro arayüzün bir diğer özelliği olan hesap resmi doğrudan Microsoft hesabınız ile ilişkilendirildiği için bilgisayarda her oturum açılışında Başlangıç ekranında görüntülenmektedir. Ayrıca sizi kişi listesine ekleyen tüm arkadaşlarınız ve aileniz yine belirlediğiniz hesap resmini görüntüleyecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 üzerinde hesaplarım sekmesinde görüntüleyeceğiniz hesap resmini sevdiğiniz fotoğraflardan ya da web kamerası kullanarak yaptığınız çekimlerden oluşturabilirsiniz. Metro arayüz üzerinde fare kullanmanız durumunda ekranın sağ alt bölümüne gidin ve fare imlecini yukarıda doğru çıkararak Ayarlar > Bilgisayar Ayarlarını Değiştir yazısına tıklayın.

hesap resmi değiştirme

Açılan ekranda Hesabım bölümüne girin ve Hesap Ekle butonuna basın. Gözat aracılığıyla bilgisayarınızda olan sevdiğiniz bir fotoğrafı Resim Seç bölümünü kullanarak hesap resmi olarak belirleyebilirsiniz. Dilerseniz mevcut uygulamaları kullanarak resimlerinizi düzenleyebilir ve hesap resminizi aynı yol aracılığıyla güncelleyebilirsiniz.

Not: Dokunmatik ekranlarda sağ alt bölümü içeri doğru kaydırarak Ayarlar > Bilgisayar Ayarlarını Değiştir bölümüne ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 8 – 8.1’de Hesap Resmi Değiştirme İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.