Windows 8 – 8.1’de USB’de Format Atma (Resimli Anlatım)

USB bellek ile Windows 8 ve Windows 8.1 bilgisayarlarınıza format atmanız mümkündür. USB ile nasıl format atacağınızı detaylı bir şekilde anlattık.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 – 8.1 USB’den Format Nasıl Atılır?

Orijinal bir Windows diskine sahip değilseniz ya da hali hazırda bilgisayarınızda bulunan setup dosyasıyla yeni kurulum yapmak istiyorsanız USB aracılığıyla bilgisayarınıza format atabilirsiniz. Windows XP, Vista ya da 7 gibi sürümlerde genellikle kullanıcılar tarafından uygulanan bu yöntem Windows 8 ve 8.1 üzerinde de kullanılabiliyor. Aşağıda Windows 8 – 8.1 USB ile format atma hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Boot ya da format diski oluşturarak mevcut işletim sistemini silebilir ve yeni bir Windows sürümü yükleyebilirsiniz. Bunun için öncelikle Windows USB/DVD Download Tool Setup programını indirin ve aşağıda yer alan görsellerde de görebileceğiniz gibi kurulumu tamamlayın.

winodws 8 format atmawinodws 8 format atma 1  winodws 8 format atma 2

Kurulum sonrasında programı açın ve Browse butonunu kullanarak diskiniz üzerinde yer alan Windows sürümünü işaretleyin.

winodws 8 format atma 3

Hali hazırda bir İSO dosyasına sahipseniz işlem çok daha hızlı bir şekilde tamamlanacaktır. Görselden de takip edebileceğiniz gibi İSO dosyasını programa gösterdikten sonra ileri (next) butonuna basın ve sonraki ekranda USB Device seçeneğine tıklayın.

winodws 8 format atma 5

Son aşamada ise bilgisayarınızda takılı olan USB Belleği gördükten sonra Begin Copying butonuna basarak kopyalamayı başlatın.

winodws 8 format atma 6

USB bilgisayarınızda takılı iken bilgisayarı yeniden başlatın ve BİOS ayarlarına girerek USB – HDD olan First Boot Device bölümünü en üste taşıyın. F10 ile kaydedip çıkış yaptıktan sonra sisteminiz yeni Windows sürümünü kurmaya başlayacaktır.

winodws 8 format atma 7

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Windows 8 – 8.1’de USB’de Format Atma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.