YouTube Dilini Türkçe Yapma – Resimli Anlatım

Eğer YouTube sayfanızın dili bir anda İngilizce oldu ise bunu Türkçe’ye nasıl çevirebileceğinizi anlattık. İşlem çok kolay.

Sponsorlu Bağlantılar

İnternet Tarayıcıda YouTube Dilini Değiştirme

Gerek Google Chrome olsun gerek Mozilla Firefox gerek Opera ya da Yandex olsun YouTube sayfasına tarayıcıdan giriş yaptığınız zaman bazen dili İngilizce olabiliyor. Bu genellikle tarayıcı geçmişini temizlediğiniz ya da CCleaner gibi temizlik programlarını çalıştırdıktan sonra oluyor. Peki bu durumda YouTube sayfasının dilinin nasıl Türkçe yapabilirsiniz? Cevabı oldukça basit.

Sponsorlu Bağlantılar

Chrome, Firefox, Yandex v.b. YouTube Türkçe Yapma

Bir Gmail Adresiniz Var ise

1 – Öncelikle kullandığınız tarayıcıda Gmail adresinizi girin.

2 – Daha sonra tarayıcıyı kapatmadan YouTube sayfasını açın.

3 – Daha sonra YouTube simgesine tıklayarak sol menüyü açın ve menüde aşağı doğru inerek “Settings” seçeneğine tıklayın.

4 – Gmail adresinizi daha önceden girdiğiniz için bu adres ile bu kez YouTube hesabınızın sayfası açılacaktır. Bu sayfada sayfanın en altına gelin.

5 – En altta bazı seçebekler göreceksiniz. Bu seçeneklerden “Language” bölümüne tıklayın ve yine aşağı inerek çıkan diller arasından Türkçe’yi seçin.

6 – Artık YouTube sayfanız Türkçe oldu.

Hepsi bu kadar.

Gmail Adresiniz Yok ise

1 – YouTube sayfasını açın ve daha sonra YouTube simgesine tıklayarak sol menüyü açın ve menüde aşağı doğru inerek “Browse channels” seçeneğine tıklayın.

2 – En altta bazı seçebekler göreceksiniz. Bu seçeneklerden “Language” bölümüne tıklayın ve yine aşağı inerek çıkan diller arasından Türkçe’yi seçin.

Hepsi bu kadar…

YouTube - Android
Android İçin YouTube Uygulaması
YouTube - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin Video İzleme Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

YouTube Dilini Türkçe Yapma – Resimli Anlatım İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.