1 Ocak 2014’den İtibaren SMS Ücretleri 33,25 Kuruş Olacak!

Sponsorlu Bağlantılar

Mesaj Ücretlerinde İndirim

Cep telefonu SMS ücretlerine indirim geliyor. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamada SMS tavan ücretleri yeni yıl ile birlikte yüzde 20 indirim yaşanacak. 1 Ocak 2014 itibariyle mobil operatörler mesajlaşma ücretlerine bu indirimi yansıtacaklar.

Sponsorlu Bağlantılar

Mesajlaşma ücretinin yüksek olduğunu düşünen vatandaşların talebine UlaştırmaDenizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım bu düzenleme ile cevap vermiş oldu. Son zamanlarda iletişim ücretlerinde yapılan indirimlere bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Daha önce işletmeler arası SMS ücretinde indirim yapılmıştı. BTK tarafından, 1 Temmuz 2013’te işletmeler arası SMS ücretlerine indirim yapılmıştı fakat vatandaş bu indirimden faydalanamamıştı. Bu indirimden vatandaşlarından faydalanabilmesi için yeni bir çalışma başlatan BTK, SMS ücretlerindeki üst sınırı %20 oranında aşağı çekti.

sms mesaj

Yüzde 20 İndirim Geliyor!

Yeni yılın il gününden itibaren indirim uygulanacak. En büyük mobil operatörler Avea, Turkcell ve Vodafone‘un bu SMS ücretlerini yılbaşından itibaren uygulamaya başlayacak. Ayrıca Bakan Yıldırım, şunları söyledi: “Şu anda yurt içiSMS ücretleri en fazla 41,54 kuruş olarak uygulanabiliyor. Ancak yapılan son düzenlemeyle 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren yurt içi SMS ücreti en fazla 33,25 kuruş olacak.”

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

1 Ocak 2014’den İtibaren SMS Ücretleri 33,25 Kuruş Olacak! İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.