2013 Yılının En Popüler Uygulamaları

Sponsorlu Bağlantılar

En Hızlı Yaygınlaşan 10 Uygulama

Bazen ortaya çıkan bir ürün çok kısa zamanda fenomen olabiliyor ve hızlı bir şekilde bütün dünyaya yayılabiliyor. Mobil dünyada da uygulamalar bu şekilde çok hızlı bir şekilde popüler bir hal alabiliyor. Yeni çıkan bir mobil uygulama kısa bir süre sonra bütün dünyanın en güzde uygulaması haline gelebiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Yapılan bir araştırma en hızlı yaygınlaşan yani en hızlı popüler olan uygulamaları ortaya çıkardı. 2013 yılının birinci ve üçüncü çeyrekleri arasını kapsayan bir araştırma ile en hızlı yaygınlaşan 10 mobil uygulama belirlendi.

En hızlı popüler olan uygulamalar arasında birinci sırada herkesin de tahmin edeceği üzere Vine uygulaması oldu. Twitter tarafından geliştirilen Vine uygulaması kısa videolar çekip sosyal ağlarda paylaşmayı sağlıyor.

2013 popüler uygulamalar

Vine uygulaması yüzde 403 gibi oranla listede ilk sırada yer alırken Flicker uygulaması da yüzde 146 oranıyla ikinci sırada yer alıyor. Üçüncü sırada ise yüzde 130 oranla Instagram yer alıyor. Instagram uygulaması Vine’den sonra video özelliğini de devreye sokması listede üst sıralarda yer almasını sağlayan en önemli etken oldu diyebiliriz.

Listede 4. ve 5. sırada ise sırasıyla Whatsapp ve Facebook uygulamaları yer alıyor. Diğer uygulamalar ise Skype, YouTube,Twitter, Foursquare ve Facebook Messenger.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

2013 Yılının En Popüler Uygulamaları İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.