4G Türkiye’ye Ne Zaman Geliyor? İşte Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar

4G Ülkemize 2014’de Geliyor!

Amerika ve Avrupa ülkelerinde kullanılan fakat ülkemizde henüz altyapısı olmadığı için kullanılamayan 4G internet ülkemize önümüzdeki yıl geliyor. Yüksek hızlı internet teknolojisi olan 4G internet, 2014 yılının sonuna doğru Türkiye’de de kullanılmaya başlanacak. Bu müjdeli haberi ise Bakan Binali Yıldırım verdi.

Sponsorlu Bağlantılar

Mobil teknolojinin her geçen gün biraz daha ileriye gitmesi bizi de bu teknolojiye ayak uydurmaya sevk ediyor. Ancak Türkiye olarak biraz geriden takip ettiğimiz mobil teknoloji 4G’de de kendisini göstermişti. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde kullanılan 4G internet deneyimi geç de olsa ülkemizde de kullanılmaya başlanacak.

3G internetin 2009 yılında ülkemize geldiğini biliyoruz. 3 internet hızı ile mobil cihazlarla (ortalama) 5-6 MBit hızlara ulaşılabiliyor. 4G internet ile birlikte bu hız daha da yukarılara çıkacak ve daha hızlı bir internet deyimi yaşayabileceğiz. Ancak bunun için 2014 yılının sonunu beklememiz gerekecek.

4g internet

Geçtiğimiz günlerde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım‘ın yaptığı açıklamada 4G altyapısının ortak kullanılacağı belirtilmişti.Dün de Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu‘nın yeni binasının temel atma töreninde konuşan Binali Yıldırım, 4G  internet deneyiminin 2014 yılının sonundan itibaren kullanılmaya başlayacağını söyledi.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

4G Türkiye’ye Ne Zaman Geliyor? İşte Cevabı İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.