Adobe Reader Nedir? Adobe Reader Ne İşe Yarar?

Her bilgisayarda ve mobil cihazlarda olmazsa olmaz programlardan birisi de Adobe Reader programıdır. Adobe Readerın ne olduğuna ve ne işe yaradığına bakalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Adobe Reader Nedir?

Adobe Systems tarafından geliştirilen ve şirketin en önemli elemanlarından birisi olan Adobe Reader, PDF dökümanları için görüntüleme yazılımı olarak kullanılmaktadır. Bugün yalnızca bilgisayarlarda değil mobil cihazlarda da PDF dökümanlarının görüntülenmesi için kullanılan program tüm platformlar ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Taşınabilir dosya formatı olarak 1993 yılında piyasaya sunulan PDF, ilk zamanlarında pek fazla popüler olmasa da bugün bireysel ve kurumsal tüm çalışmalarda kabul görmüş, resmi bir format haline gelmiştir.

Adobe Reader-1

Adobe Reader Ne İşe Yarar?

Bugün ödevlerden, CV’lere, raporlardan, resmi dökümanlara kadar oldukça geniş bir alanda kullanılan Adobe Reader, Windows dışında Mac ve Linux üzerinde de sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu programı indirdiğinizde PDF dosyalarını yazılım aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz.

Yalnızca metin halinde ki PDF’leri değil resim, video, çizim ve e-posta türündeki PDF’leri de görüntüleyebilirsiniz. Üstelik yazdır sekmesini kullanarak çok hızlı bir şekilde PDF’lerinizi çıktı olarak alabilir daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

adobe reader nedir

Adobe Reader İndirin!

Adobe Reader
PDF Dosyalarını Açma Programı
Adobe Reader - Mac
Mac İçin En İyi PDF Görüntüleme ve Düzenleme Programı
Adobe Reader - Android
Android İçin PDF Görüntüleme Uygulaması
Adobe Reader - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin PDF Görüntüleme Uygulaması
Adobe Reader - Windows Phone
Windows Phone İçin PDF Görüntüleme Uygulaması
Adobe Reader - BlackBerry
BlackBerry İçin PDF Görüntüleme Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Adobe Reader Nedir? Adobe Reader Ne İşe Yarar? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.