Aircrack-ng

1.2 beta 1

Aircrack-ng programı ile kablosuz ağınızın güvenlik açıklarını kontrol edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • İşletim Sistemi Windows (Tümü)
  • Dil İngilizce
  • Üretici
  • Boyut 2 MB
  • Tarih 8 sene Önce
  • İndirme Sayısı 323
Sponsorlu Bağlantılar

Wireless Bağlantısı Güvenlik Testi Programı

Aircrack-ng, Wireless bağlantısı ve ağlar üzerinde güvenlik tespiti için kullanılan bir yazılımdır. Genellikle sunuluş amacı farklı olsa da bu program algılayıcı ya da paket sezici olarak da lanse edilir. Türkçe kaynaklarda hakkında yeteri bilgi verilmeyen program 802.11 telsiz LAN bağlantıları için WEP ve WPA/WPA2-PSK çözücü ve ağ analizinde kullanılmaktadır. Windows ve Linux üzerinde uyumlu çalışan program şifrelenmiş paketlerin yakalanmasına imkan tanıyor. Üstelik Aircrack-ng ile alınan IV’ler kırıldığında bağlantı için WEP anahtarlarına ulaşılmaktadır.

Wireless Bağlantılarını Tespit Edin

Programı kullanmadan önce IV yani Initilization Vector elde edebilmek için şifreleme türüne, bağlantının kaç bit olduğuna ve Access Point’e olan uzaklığınıza dikkat etmelisiniz. İzlemek ya da yakalamak istediğiniz ağ üzerinde herhangi bir trafik yok ve yanlış firmware kullanıyorsanız yine IV’e ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Aircrack-ng programının verimli çalışabilmesi için airodump programına ihtiyacınız olacaktır. Aircrack-ng programında WEP ve WPA/WPA2-PSK türünde bağlantı şifrelerini kırabilirsiniz. Fakat günümüzde WEP türünde şifre kullananların azalması WPA türünde ise şifrelemenin güçlü olması Windows üzerinde bu işlemin zorlaşmasına neden oluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Program ve Uygulamalar

Aircrack-ng İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.