Akıllı Telefonda Resim Arka Plan Bulanıklaştırma

Akıllı telefonlarınızda ya da tabletlerinizde bulunan resimlerin arka bölümlerini bulanık yapmak istiyorsanız bu çok kolay bir şekilde yapmanız mümkün.

Sponsorlu Bağlantılar

Resim Arka Planı Nasıl Bulanıklaştırılır?

Fotoğraf çekme çılgınlığı gün geçtikçe artmakta. Günümüzde insanlar fotoğraflara farklı güzel efektler ekleyerek fotoğraflarını daha çekici hale getirmek için farklı teknikler deniyorlar. Görüntü arka planını veya istenmeyen parçaları bulanıklaştırmayı duymuşsunuzdur. Bu fotoğrafa daha fazla dikkat çekmek veya odaklanmak için en iyi tekniktir. Dolayısıyla bu yazımızda akıllı telefonlarda fotoğraf arka planını bulanıklaştırmanın nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağız. Yapılacak ilk şey akıllı telefonunuzun böyle bir özelliği olup olmadığını kontrol etmek.

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer akıllı telefonunuzda böyle bir özellik yoksa bunu yapabilecek bir uygulamayı telefonunuza yüklemelisiniz. Bir fotoğrafın arka planını kolayca bulanıklaştırmak için uygulama mağazasında birçok uygulama var. Resim arka planını bulanıklaştırmak için en iyi uygulamalarından biri AfterFocus isimli uygulamadır. Bu yazımızda AfterFocus uygulamasını kullanarak akıllı telefonlarınızda resim arka planını nasıl bulanıklaştıracağınızı anlatacağız.

AfterFocus Uygulaması İle Arka Planı Bulanıklaştırın

AfterFocus mobil uygulaması ile resim arka planını bulanıklaştırmak çok kolaydır. Öncelikle akıllı telefonunuza uygulama mağazasından uygulamayı indirip yükleyin. Uygulama yüklendikten sonra uygulamayı açın ve kameradan veya galeriden bir resim seçin. Sonrasında resimdeki odak alanınızı seçmenizi isteyecektir. Akıllı ve manuel olmak üzere iki seçenek var. Akıllı seçeneği kullanırsanız fotoğrafın arka planı otomatik olarak bulanıklaşacaktır.

Manuel seçenekye ise istenen odak alanına beyaz bir çizgi çizin. Bu beyaz çizgi o bölgenin bulanık olmasına izin vermeyeceği anlamına gelir. Bundan sonra alt araç çubuklarını kullanın. Gri çizgi daha az bulanık, siyah çizgi ise çok daha fazla bulanık yapmak demektir. Seçenekler arasındaki silgi ile istediğiniz renklerdeki çizgileri silebilirsiniz. İşlemi bitirdiğinizde ekranın üzerindeki “Next” butonuna dokunun ve sonucu görün. Eğer istediğiniz gibi değilse geri dönme imkanınız var. Ama istediğiniz gibi ise “Save” butonuna dokunarak resmi kaydedebilirsiniz. Hepsi bu kadar.

Android İçin AfterFocus Uygulamasını İndirmek İçin Tıklayın.

iPhone, iPad ve iPod touch İçin AfterFocus Uygulamasını İndirmek İçin Tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Akıllı Telefonda Resim Arka Plan Bulanıklaştırma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.