Akıllı Telefonların Pil Ömrünü Uzatma

Akıllı telefonlarınızın şarjı çabuk bitiyorsa, alacağınız basit önemler sayesinde telefonlarınızın pil ömrünü gözle görülür bir şekilde uzatabilirsiniz. Batarya ömrünü uzatan önerilere göz atın.

Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Telefonlarda Pil Ömrü Uzatma

Günümüzde hemen herkesi sahip olduğu akıllı telefonlar yerinizden kalkmadan pek çok işlemi yapabilmenize imkan tanıyor. Müzik dinleyebildiğiniz, fotoğraf çektiğiniz, bankacılık işlemlerini yaptığınız ya da sosyal ağlarda vakit geçirdiğiniz akıllı telefonlar kullanım şeklinde bağlı olarak gün içerisinde düşük batarya uyarısı verebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Alınacak basit önlemler ve değişikliklerle birlikte akıllı telefonların daha uzun pil ömrüne sahip olması mümkündür.

Akıllı Telefonlarda Pil Ömrü Nasıl Artırılır?

Ana ekranda kullandığınız duvar kağıtları pil ömrünü etkileyen en önemli faktörlerdendir. Amoled ekrana sahip bir aygıt kullanıyorsanız siyah ağırlıklı duvar kağıtlarını tercih etmelisiniz.

Fakat LCD ve SLCD ekranlarda güç tüketimi biraz daha farklıdır. Yine animasyonlu duvar kağıtları yerine sade resimler kullanmak ve widgetları kapatmak pil ömrünü artıracaktır.

akıllı telefon pil ömrü 1

Ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlamak zaman zaman yararlı olabilir. Fakat biraz daha zahmete girerek parlaklığı bulunduğunuz ortama göre azaltmak ya da artırmak daha yararlı olacaktır. Kapalı ortamlarda parlaklığı düşürmek ve güneşli alanlarda artırmak, daha fazla pil ömrü olarak dönecektir.

akıllı telefon pil ömrü 2

Sıklıkla sosyal ağları kullanmak için açık tuttuğumuz kablosuz bağlantılar, şarj süresi üzerinde en can alıcı etkiyi yaratıyor. Wi-Fi, GPS ya da 3G gibi bağlantıları kullanacağınız zaman açıp, kullanmadığınız zaman kapatmanız pil ömrünün artmasını sağlayacaktır.

İşlemcinizi rahatlatmak ve aygıtınızı tam performans ile kullanmak için kullanmadığınız uygulamaları sonlandırmanız, aygıtınızda pil ömrünün artmasını ve daha düşük güç tüketimini sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Akıllı Telefonların Pil Ömrünü Uzatma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.