Android 5.0 Lollipop Yeni Kullanıcı Hesabı Ekleme ve Silme

Android Lollipop işletim sistemine sahip bir akıllı telefon ve tablette yeni bir kullanıcı hesabı açmak veya mevcut kullanıcı hesabını silmek nasıl yapılır bilmiyorsanız detaylar yazımızda.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Lollipop Kullanıcı Sayısı Artıyor

Google’ın yeni mobil işletim sistemi olan Android 5.0 Lollipop, artık yeni akıllı telefonlarda yerini almaya başladı. Ayrıca mevcut akıllı telefonlarda modellerindeki işletim sistemlerini Android 5.0 Lollipop işletim sistemine güncellemeye başladı. Bunların başında da Samsung, HTC, Sony gibi dev markalar gelmekte. Dolayısıyla Android 5.0 Lollipop kullanan kullanıcı sayısı artmakta.

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Kullanıcı Hesabı Açmak

eğer sizde Android 5.0 Lollipop işletim sistemli bir akıllı telefon yada tablete sahipseniz yeni bir kullanıcı hesabı ekleme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Peki yeni bir kullanıcı hesabı nasıl açılıyor? İşte cevabı.

Android Lollipop yeni kullanıcı hesabı

1 – Ana ekranda en üstteki bildirim çubuğunu menüsünü açın.

Bildirim menüsü

Bildirim menüsü

2 – En üstte sağ tarafta bulunan mavi daireye dokunun.

Mavi daire

Mavi daire

3 – Buradaki ekranda mevcut kullanıcıları göreceksiniz. Buradaki seçeneklerden “Kullanıcı Ekle (Add users)” seçeneğine dokunun.

Kullanıcı ekle

Kullanıcı ekle

4 – “Kullanıcı Ekle (Add users)” seçneğine dokunduğunuz zaman bir uyarı ekranı çıkacaktır. Bu uyarıda “Tamam (OK) butonuna dokunun.

Uyarı ekranı

Uyarı ekranı

5 – Gerekli bilgileri girdikten sonra yeni kullanıcı hesabı açılmış olacak.

Android Lollipop yeni kullanıcı hesabı açma-5

Yeni kullanıcı

6 – Karşınıza çıkan ekranın en altında “Daha fazla ayarlar (More settings)” menüsüne dokunarak kullanıcı hesaplarına ait kullanıcı ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Daha fazla ayar

Daha fazla ayar

Android Lollipop Kullanıcı Hesabı Silmek

6 – Yukarıda maddelerden 6 nolu madde ekranına geldiğinizde (resim aşağıda) işaretli alana girdiğinizde “Kullanıcı kaldır (Remove user)” seçeneğine dokunun.

Daha fazla ayar

Daha fazla ayar

7 – Karşınıza çıkan “Silinsin mi?” uyarı ekranına “Tamam (OK)” seçeneğine dokunursanız kullanıcı hesabını silmiş olursunuz.

Kullanıcı hesabı silme

Kullanıcı hesabı silme

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android 5.0 Lollipop Yeni Kullanıcı Hesabı Ekleme ve Silme” İçin 4 Cevap

  1. Birşey sormak istiyorum yeni tablet aldım kullanıcıya bakmadım konuk ve sahip olmak üzere 2 kullanıcı varmış benim yüklediğim programlar konuk’a eklenmiş sahipe ekleyebilirmiyim yada 2 kullanıcı olunca sistemde bellek ayrımı yada sistemde fazladan bellek miktarı kullanıyor mu?

    1. Öncelikle iki kullanıcı olunca bellek ayrımı olmaz. Hangi kullanıcı ile giriş yapılırsa o kullanıcı için bütün bellek kullanılır. Yüklediğiniz programları sahipe eklemeye gelince ise; size tavsiyem yeni bir kullanıcı daha ekleyin ve bu kullanıcı ile giriş yaparak tablette hiç olmayan bir uygulama yükleyin. Daha sonra bu açtığınız kullanıcıyı silin. Sildiğinizde yüklemiş uygulama otomatik olarak sahip kullanıcısı hesabında görünüyor mu? Eğer görünüyorsa konuk hesabını da silin ve bütün uygulamalar sahip kullanıcısına geçsin.

Android 5.0 Lollipop Yeni Kullanıcı Hesabı Ekleme ve Silme İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.