Android En İyi Telefon Hızlandırma Uygulamaları

Android akıllı telefonlarınızı ve tabletlerinizi hızlandıracak ve performansını artıracak en iyi uygulamalar yazımızda.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefonu ve Tableti Hızlandırma

Birçok markanın birçok üst düzey akıllı telefonu ve tableti var. Dolayısıyla bu mobil cihazları kullanan kullanıcıların mobil cihazlarını hızlandırmaya gerek duymayabilirler. Çünkü gerek işlemcisi gerek RAM miktarı v.b. donanımları buna gerek bırakmıyor. Ama orta ve daha aşağı seviyeli akıllı telefonlar ve tabletler için bu durum geçerli değil. Çünkü zamanla bu tip mobil cihazlar yavaşlamakta. Bahsettiğimiz üst seviyeli akıllı telefon ve tabletleri satın almaya herkesinde gücü yetmediğine göre telefon ve tablet hızlandırma uygulamalarının önemi artmakta.

Sponsorlu Bağlantılar

Google Play’de bu alanda onlarca uygulama bulabilirsiniz. Peki hangisini kullanmamız gerekiyor? Hangi uygulama bizim sorunumuzu çözecek? Sizler için telefonunuzu hızlandıracak ve performansını artıracak 5 uygulamayı bir araya getirdik.

En İyi Android Hızlandırma ve Performans Artırma Uygulaması

Android En İyi Telefon Hızlandırma Uygulamaları

Android Temizlik ve Optimizasyon Uygulaması – Boost+

Akıllı telefon üreticilerinden olan HTC tarafından geliştirilen Boost+ uygulaması bir optimizasyon uygulamasıdır. Bu uygulama Android cihazınızdaki gereksiz dosyaları silmenizi, önbelleği temizlemenizi ve optimize etmenizi sağlamaktadır. Üstelik uygulama kilitleme özelliği de var.

HTC Boost+ - Android
Android İçin Telefon/Tablet Hızlandırma Uygulaması

Android Temizlik Uygulaması – CCleaner

Yukarıda bahsettiğimiz Boost+ uygulaması HTC markaların dışındaki markaların hepsinde kullanılmayabiliyor. Bu nedenle Boost+ uygulamasının yerine CCleaner uygulamasını da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu uygulama Android cihazınızdaki gereksiz dosyaları silmekte. Bilgisayar platformundaki başarısını Android platformunda da devam ettiriyor.

CCleaner - Android
Android İçin Gereksiz Dosyaları Silme (Temizlik) Uygulaması

Android Temizlik Uygulaması – Power Clean

Power Clean uygulaması Android cihazınızdaki internet geçmişini, gereksiz dosyaları silmekte. Google Play’de ücretsiz olarak sunulan bu uygulama popüler uygulamalar arasında yer almakta.

Power Clean - Android
Android İçin Telefon Hızlandırma Uygulaması

Android Hızlandırma Uygulaması – Greenify

Android akıllı telefonlarınızda ve tabletlerinizde arka planda çalışan uygulamaları kapatarak hem mobil cihazınızın batarya ömrünü uzatmakta hemde telefonunuzun ısınarak yavaşlamasını önlemekte.

Greenify - Android
Android İçin Telefon Hızlandırma Uygulaması

Android Telefon Soğutma Uygulaması – Cooler Master

Cooler Master uygulaması bir soğutma yani ısı kontrolü uygulamasıdır. Android cihazınızıaşırı derecede ısınmasına neden olan uygulamaları tespit edip kapatır ve yavaşlamasını engeller.

Cooler Master - Android
Android İçin Telefon/Tablet Isısını Düşürme Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android En İyi Telefon Hızlandırma Uygulamaları İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.