Android Format Atma Yöntemleri (Resimli Anlatım)

Android akıllı telefonunuzu fabrika ayarlarını göndererek sıfırlayabilirsiniz. Android format atma işlemi ile birlikte telefonunuzdaki bütün verilerin silineceğini unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Cihazlara Format Atma

Bilgisayarlarda olduğu gibi mobil cihazlarda da zaman, zaman kullanıma bağlı olarak kasma – donma gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Genellikle cihazın performansında azalma hissedildiğinde başvurulan bir yol olsa da format atarak cihazı daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Örneğin telefonunuzu bir başkasına vereceğinizde ya da satmayı düşündüğünüzde cihazınıza format atarak bilgilerinizin bir başkası tarafından görüntülenmesini önleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Cihaza Nasıl Format Atılır?

Android işletim sistemine sahip cihazlarınıza birkaç farklı yöntem ile format atmanız mümkündür. Format atma işlemi ile cihazınızda bulunan resimler, mesajlar, uygulamalar ya da kayıtlı tüm veriler silinecektir. Varsa harici bir SD Kart üzerine verilerinizi aktarmanız durumunda yalnızca telefon hafızasına da format atabilirsiniz.

Herhangi bir kayıp yaşamamak ya da önemli verilerinizi kayıt altında tutmak için format öncesinde mutlaka yedekleme yapmanızı tavsiye ederiz. Tüm yedekleme işlemlerini tamamladığınızda ise cihazınızı formatlamak için iki yol kullanabilirsiniz. İlk yöntemde sırasıyla Menü > Ayarlar > Gizlilik > Fabrika Ayarlarını Sıfırla bölümünü kullanarak telefonunuzu ilk gün ki haline getirebilirsiniz.

android-tablet format atma

İkinci uygulamada ise arama bölümüne *2767*3855# yazdıktan sonra arama tuşuna basarak telefonunuzu formatlayabilirsiniz. Genellikle profesyonel olmayan kullanıcılar için pek tavsiye edilmese de telefonunuzu kapattıktan sonra açma – kapama tuşu ve ses açma tuşuna aynı anda basarak Android ana ekranından Reboot Now seçeneğini kullanarak cihazı formatlayabilirsiniz.

android cihaza format atma

Not: Tüm uygulamaları Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerde kullanabilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz;

Android Fabrika Ayarlarına Sıfırlama (Video)

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Format Atma Yöntemleri (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.