Android Güncelleme Nasıl Yapılır?

Android telefon ve tabletlerinizin yazılımını ara ara kontrol ederek güncelleyiniz. Android yazılım güncellemeleri cihazınızdan daha iyi performans almanızı sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Cihazda Güncelleme Alma

iOS işletim sistemine sahip Apple ürünlerinde olduğu gibi Android cihazlarınızda da kolaylıkla güncelleme yapabilirsiniz. Cihazınızda yapacağınız güncelleme ile yapılan son iyileştirmeleri alabilir çok daha gelişmiş Android deneyimi yaşayabilirsiniz. Üstelik Android işletim sistemli cihazlardan daha iyi performans alabilmeniz için güncellemeleri takip etmeniz faydalı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Android’de Güncelleme Yapma

Android işletim sistemi bugün pek çok telefon ve tablet üreticisi tarafından kullanılmaktadır. Gelişmeye açık bir sistem olması, sürekli güncellenmesi ve altyapının güçlü olması Android işletim sisteminin daha cazip hale gelmesini sağlıyor. Güncellemelerle birlikte cihazınızı daha güvenli bir şekilde kullanabilir, daha yüksek performans alabilirsiniz.

android cihaz güncellemesi

Android cihazınızda güncelleme yapabilmek için sırasıyla Menü > Ayarlar > Telefon Hakkında sekmesine giriş yapın. Açılan ekranda “Yazılım güncelleştirme” seçeneğini seçtikten sonra Wi-Fi ya da Hücresel bağlantı kullanılarak güncelleme olup olmadığı denetlenecektir. Mevcut güncel bir sürüm bulunuyor ise cihazınız otomatik olarak güncellenmeye başlayacaktır. Ancak cihazınıza uygun yeni bir sürüm olmaması durumunda “Kullanılabilir Güncelleme Yok” şeklinde bir uyarı ile karşılaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Güncelleme Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.