Android Güvenli Mod Nedir? Ne İşe Yarar?

Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletleri tıpkı Windows’da olduğu gibi güvenli modda çalıştırabilirsiniz. Yalın Android arayüzü ile Android cihazlarınızı nasıl başlatacağınızı öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Güvenli Mod

Hemen her işletim sistemi üzerinde duyduğunuz Güvenli Mod, kurtarma ve başlangıç araçlarına erişim sağlayabileceğiniz bir arayüzdür. Android işletim sistemine sahip aygıtlarınızda Güvenli Mod aracılığıyla Root erişim yetkisi alabilir ya da farklı düzenlemeler yaparak klasörlere ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda Android güvenli mod hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android güvenlik modu aracılığıyla Açık Kaynak Kod olarak sunulan Android’in pek çok ayarı üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. Örneğin kullanılan uygulamalar ya da sistemsel sorunlar nedeniyle kullanılmaz hale gelen aygıtınızı güvenli mod aracılığıyla eski haline getirebilir, ayarlar yapabilirsiniz.

Güvenli Mod’a Nasıl Girilir?

android güvenli mod açma

Android 4.1 Jelly Bean ve önceki sürüme sahip aygıtlarda güvenli moda girebilmek için aygıtı kapatın ve güç tuşuna basarak cihazı açın. Ekran logosu göründüğünde ses kapama ve açma butonuna aynı anda basın.

Android 4.1 ve 4.2 Jelly Bean sürümlerinde ise telefonun güç tuşuna uzun basında çıkan telefonu kapat, uçak modu, yeniden başlat seçeneklerinde telefonu kapat seçeneğine uzun süre bastığınızda, cihazı güvenli modda açalım mı diye soracaktır. Evet diyerek telefonu güvenli modda açabilirsiniz.

Eski nesil Gingerbread tabanlı Android aygıtlarda ise ayarlara giriş yapmanızı sağlayan üç çizgili buton ile cihazın açılışı sırasında bas – çek yaparak güvenli moda erişebilirsiniz. Unutmayın, güvenli mod hakkında yeterli bilginiz yok ise herhangi bir dosya değişikliği yapmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Güvenli Mod Nedir? Ne İşe Yarar? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.