Android Hızlandırma Yöntemleri (Resimli Anlatım)

Android akıllı telefonu ve tableti hızlandırmak için yapmanız gerekenleri biliyor musunuz? Android cihazı hızlandırma yöntemlerini sıralıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefonu Hızlandırın

Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemi günümüzde en çok tercih edilen mobil platformlardan birisidir. Bu platform için pek çok geliştirici sunduğu uygulamalar ile Android cihazların daha işlevsel ve kullanılabilir hale gelmesini sağlıyor. Bir banka şubesinden alışveriş sayfasına dönüşebilen Android cihazlarımız, zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak yavaşlamaya başlıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Android Yavaşlama  ve Donma Nedenleri

iOS ve Windows Phone gibi platformlara kıyasla yavaşlama Android cihazlarda daha dikkat çeken bir konu olup çeşitli yöntemler ile bu sorunu aşmak mümkündür. Aşağıda sizler için derlediğimiz Android hızlandırma yöntemleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Android Cihaz Nasıl Hızlandırılır?

Android işletim sistemine sahip cihazlarınızda hızlandırma için ilk seçeneğiniz cihazı güncellemek olmalıdır. Mevcut sürümün üzerine yeni bir sürüm sunulmuş ise büyük ihtimalle performans iyileştirmelerini de içeriyordur. Bu nedenle hali hazırda bir Wi-Fi bağlantısına sahipseniz cihazınızı güncellemek iyi bir seçenek olacaktır.

android cihaz hızlandırma

Android cihaz güncelleme hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın…

Yine bilgisayarlarda olduğu gibi Android cihazlarda da kullanılmayan uygulamaları sonlandırmak gerekir. Bunun için Ayarlar > Uygulamalar yolu üzerinde Çalışan Uygulamalara girerek ihtiyacınız olmayan uygulamaları sonlandırabilirsiniz. Ayrıca çeşitli uygulamalar ile açılışta çalışan gereksiz uygulamaları durdurabilirsiniz.

android performans artırma

Akıllı cihazlarla birlikte animasyonlu duvar kağıtları ve widgetlar büyük bir yenilik olarak sunulmuştu. Göze hoş gelen kullanım kolaylığı sağlayan bu özellikler cihaz performansınızla birlikte şarjında olumsuz etkilenmesine neden olur. Başlangıç menüsüne girerek widgetları ekran seçeneğinden ise animasyonlu duvar kağıtlarını kapatabilirsiniz.

Android’i Hızlandıran Uygulamalar

Süper Optimizasyon - Android
Android için Telefon Performansını Arttırma ve Hızlandırma Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Hızlandırma Yöntemleri (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.