Android İçin Google Chrome’da Sekmeler Arası Geçiş (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Chrome’un Yeni Sekme Değiştirme Yapısı

Google’un tarayıcısı Chrome mobil platformlar için de sürekli güncellenmeye devam ediyor. Son güncellemesi ile birlikte bazı köklü değişikliklere gitti. Android cihazlar için güncellenen Google Chrome yeni sekmeler arası geçiş şekli ile bir çok kullanıcıyı zora soktu.

Sponsorlu Bağlantılar

Sekme değiştirme hareketi değiştiren Chrome eski sekme değiştirme şekline göre farklılaştı. Yeni güncelleme ile birlikte bir çok kullanıcı sekme değiştirme yani sekmeler arası geçiş özelliğinin kaldırıldığını düşündü ve şikayetlerde bulundu.

Eski sürümde sağa yada sola kaydırarak sekmeler arasında geçiş yapan kullanıcılar yeni sürümde bunu görmeyince şaşırdılar ve bu özelliğin kaldırıldığını düşündüler. Ancak Google bu özelliği kaldırmadı ve sadece uygulanış şeklini değiştirdi.

Hızlı sekme değiştirme özelliği hala devam ediyor ve sadece yerinin değiştiğini bilmelisiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Chrome’da Sekme Nasıl Değiştirilir?

Daha önce tarayıcı üzerinde sayfanın herhangi bir yerinden sağa yada sola kaydırmanız ile sekmeler arası geçiş yapıyordunuz. Ancak yeni güncelleme ile birlikte adres çubuğunu sağaya yada sola kaydırmanız ile sekmeler arasında geçiş yapıyor olacaksınız. Tarayıcınızın üst kısmında yer alan ve site adının yazılı olduğu adres çubuğunu sağa yada sola kaydırmanız sekmeler arasında geçiş yapmanızı sağlayacaktır.

Chrome Android uygulamasını indirin: Google Chrome

Aşağıda yeni sekme değiştirme şeklini resimli bir şekilde gösterelim;

Chrome'da Sekmeler Arası Geçiş 1

Chrome'da Sekmeler Arası Geçiş 2

Chrome'da Sekmeler Arası Geçiş 3

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android İçin Google Chrome’da Sekmeler Arası Geçiş (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.