Android IMEI Değiştirme (Resimli Anlatım)

Android telefonlarda yaşanan IMEI numarası sorununu kendiniz de kolaylıkla çözebilirsiniz. Android cihazlarda IMEI numarası nasıl değiştirilr öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Android IMEI Rehberi

Yurt dışından aldığınız Android bir cihazda ya da bir başkasından satın aldığınız telefonlarda zaman zaman IMEI sorunu yaşanabilir. Genellikle profesyonel olmayan kullanıcılar için rahatsız edici olan bu sorun, basit birkaç adımda çözülebilmektedir. Sizde telefonunuzda IMEI sorunu yaşıyor ve IMEI değiştirmek istiyorsanız aşağıda yer alan bilgilere göz atabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Cihazda IMEI Nasıl Değiştirilir?

Genellikle telefoncularda ya da GSM sektörü ile ilgili olan yerlerde telefonlarınız için IMEI değiştirme işlemi ücreti karşılığında yapılmaktadır. Ancak yazımızda resimli anlatımlar ile desteklediğimiz bilgileri kullanarak hiçbir ücret ödemenize gerek kalmayacaktır.

Telefonunuz kapalı ya da SIM kart telefonunuza takılı değil ise SIM kartı taktıktan sonra telefonunuzu açın. Arama ekranına girerek *#*#3646633#*#* yazın ve arama tuşuna basın.

android imei değiştirme

Açılan ekran aşağıda gördüğünüz gibi farklı menüleri içerebilir. Bu seçenekler arasında GPRS’i seçin ve giriş yaparak IMEI alanına ulaşın.

android imei değiştirme 2

Görselde de görebileceğiniz gibi ikinci ekranda SIM 1, SIM 2, Write IMEI gibi seçenekler ile karşılaşacaksınız. Eğer 1.SIM kartın IMEI numarasını değiştirmek istiyorsanız 1st PDP olarak görünen alana yeni IMEI numaranızı yazıp tamam butonuna basın.

android imei değiştirme 3

Yukarıda belirtilen işlemleri başarıyla tamamladığınızda Attached seçeneğini seçip işlemi onaylayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android IMEI Değiştirme (Resimli Anlatım)” İçin 2 Cevap

  1. Telefonum t-mobile çıkışlı lg d851 g3. Birinden aldım. Rootlu ve marshmallow.yüklü. imeisi nokianin. Bu yüzden4.5g yok. 2g çekiyor. Imei degistirme nasıl yaparım? Fabrika ayarına dönsem ne olur? *#*#3646633#*#* numarasını tuşluyorum fakat arama yapmıyor. Ne.yapmam gerek?

Android IMEI Değiştirme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.