Android IP ve DNS Değiştirme (Resimli Anlatım)

Android telefonlarınızdan yasaklı sitelere girmek için cihazınızın DNS ayarlarını değiştirmeniz gerekmektedir. Ayrıca Android telefonun IP numarasını da değiştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Engelleri Kaldırın

Ülkemizde web sitelerinin engellenmesi artık sıradan bir olay haline geldiği için pek çok kullanıcı hem mobil cihazlarında hem de bilgisayarlarında farklı DNS adreslerini kullanıyor. Özellikle geçtiğimiz aylarda Youtube, Twitter, Tumblr gibi sosyal medya platformlarına uygulanan yasaklardan sonra kullanıcılar yoğun olarak Android cihazlarda DNS değiştirme hakkında sorular sormaya başladı. Aşağıda görseller ile desteklediğimiz anlatımı kullanarak Android cihazınızda DNS adresini kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Cihazlarda IP ve DNS Değiştirme

Android işletim sistemine sahip cihazınızda DNS adresini değiştirmek için ilk olarak Ayarlar menüsüne girin. Burada Kablosuz ağlara girdiğinizde bağlı olduğunuz ağa birkaç saniye basılı tutun ve karşınıza çıkan ekranda “Ağı Değiştir” seçeneğine tıklayın.

android cihazda dns değiştirme 1

android cihazda dns değiştirme 2

Açılan ekran üzerinde bağlantınıza ilişkin bilgilere ulaşabilir ya da bağlantınızla ilgili şifre düzenlemeleri yapabilirsiniz. DNS adresini değiştirme için en alt kısımda bulunan “Gelişmiş Seçenekleri Göster” yazısına tıklayın.

Android cihazda dns değiştirme 3

Son aşamada ise IP ayarlarını statik yaptıktan sonra (bu menüde sabit IP’de belirleyebilirsiniz) DNS alanına 209.244.0.3 – 209.244.0.4 yazın yada Google DNS numarası olan 8.8.8.8 – 8.8.4.4 yazın ve “Kaydet” butonuna basın. DNS adresini değiştirdikten sonra erişim engeli olan sitelere kolaylıkla erişebilirsiniz.

android cihazda dns değiştirme 4

Ayrıca VPN uygulaması kullanarak da yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

ZenMate - Android
Android İçin Yasaklı Sitelere Giriş (VPN) Uygulaması

DNS ayarlarını üçüncü parti uygulama üzerinden de değiştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android IP ve DNS Değiştirme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.