Android L Klavyesini Android KitKat’a Kurma

Android 4.0 ve üzeri işletim sistemine sahip cihazlarınızda Android L’nin klavyesini kullanmak istiyorsanız nasıl yapacağınız yazımızda bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android L İçin Sabırsızlananlar İçin

Birkaç gün önce Google, I/O 2014 etkinliğinde yeni mobil işletim sistemi olan Android L’yi tanıttı. Herşey ile baştan aşağıya değişen Android L, maalesef şu an için kullanımda değil. Ama geliştiriciler sabırsızlananlar için Android L’nin klavyesini Android KitKat işletim sistemine uyarladılar. Eğer isterseniz siz de Android L klavyesini Android 4.0 ve üzeri işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızda ve tabletlerinizde kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android 4.0 ve Üzeri İçin

XDA geliştiricileri saysinde Android L klavyesini Android 4.0 ve üzeri sürümlerinde kullanablecekler. Bu klavye desteği ilk olarak root ile uyumlu iken artık APK olara karşınızda. Aşağıda verilen linki indirdikten sonra adımları izleyerek kolay bir şekilde kurabilirsiniz.

Android L klavye indir download

Android L Klavyesi Nasıl Yüklenir?

“Unutmayın bu uygulama sadece Android 4.0 ve üzeri işletim sistemli cihazlar içindir.”

1 – Buradaki linkten dosyayı indirin ve cihazınıza kopyalayın. Eğer Google Play’den “Google Klavye” uygulamasına sahipseniz bu uygulamayı kaldırın.

2 – Ayarlar / Güvenlik yolundan “Bilinmeyen Kaynaklar” seçeneğini işaretleyin.

3 – Cihazınıza kopyaladığınız APK dosyasını çalıştırın.

4 – Google Klavye uygulamasını aktif yapın.

5 – Klavye ayarlarından renk seçeneğini “Material” yapın.

ÖNEMLİ: Bu işlem sonucu oluşabilecek sorunlardan tamamen kendiniz sorumlusunuz. Unutmayın ki 3. parti uygulama ve oyunların kurulumu her zaman risk içermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android L Klavyesini Android KitKat’a Kurma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.