Android Nasıl Root Yapılır? (Resimli Anlatım)

Android telefonunuzu rootlayarak cihazda tam yetki sahibi olmak istiyorsanız, Kingo Android Root programını kullanarak Android telefonu nasıl rootlayacağınızı öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Root İşlemi

Pek çok Android kullanıcısı için cihazın Root edilmesi ya da Rootlanması merak edilen fakat zor – tehlikeli olarak görülen bir işlemdir. Root işlemi ile cihazınıza bir anlamda tam yetki verirken, Google tarafından kısıtlanan pek çok veriye ulaşabilir, cihazınızı hiçbir kısıtlama olmadan kullanabilirsiniz. Örneğin, Google tarafından onaylanmamış pek çok uygulama, Android cihazlara yüklenememek de ya da dosyaları belirli sınırlar dışında taşınamamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefonu Rootlamak

Cihazınızı Rootlamak için pek çok yöntem bulunmasına rağmen sizlere bu yazımızda Kingo Android Root programı ile bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatacağız. İşleme başlamadan önce Kingo Android Root programını indirin ve bilgisayarınıza kurun.

android root işlemi

Programı indirmek için tıklayın.

Kingo Android ROOT
Android Root Yapma Programı

Kurulum tamamlandıktan sonra telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın ve sırasıyla Ayarlar > Geliştirici Seçenekler kısmına girin. Burada “USB Hata Ayıklama Modunu Seçin ve Aktifleştirin”. Eğer Android 4.3 ve sonrası bir sürüme sahipseniz cihazınızda Ayarlar > Hakkında > Yazılım Bilgisi > Build Numarası kısmına gelerek geliştirici modunu açabilirsiniz.

android root işlemi 2

Yukarıda belirttiğimiz işlemleri tamamladıktan sonra telefonunuzun bağlı olduğuna emin olun ve programda bulunan Root butonuna basın. 4 – 5 dakikalık sürenin ardından telefonunuz başarı ile Rootlanarak yeniden başlayacaktır.

android root işlemi 3

Not: Root işlemi ile cihazınız savunmasız hale gelebilir ya da çalışmaz durumda kalabilir. Tüm bu işlemlerin sorumluluğu tamamen kullanıcıya aittir. Ayrıca Root sonrası cihazın garantisi devre dışı kalır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Nasıl Root Yapılır? (Resimli Anlatım)” İçin 2 Cevap

Android Nasıl Root Yapılır? (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.