Android Neden Yavaşlıyor? Android Neden Donar?

Android akıllı telefonlar telefon kullanımına bağlı olarak zaman yavaşlar ve telefonda ara sıra donma sorunları yaşanır. Şimdi Android telefonları yavaşlama ve donma sorunlarını irdeleyelim.

Sponsorlu Bağlantılar

Android’de Yavaşlama ve Donma

Günümüzde hemen herkes bir akıllı telefon kullanıyor. Gerek özellikleri gerekse de sağladığı kullanım kolaylığı Android cihazların büyük ilgi toplamasını sağlıyor. Fakat her şeyde olduğu gibi bu cihazlarda da zaman, zaman donma ve yavaşlama sorunları ortaya çıkabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Kullanılan uygulama, widget ya da diğer sebepler nedeniyle yavaşlayan cihazınızı hızlandırmak ya da oluşan donmaları ortadan kaldırmak için yapabileceğiniz birkaç şey bulunuyor.

Android Telefonun Yavaşlama Nedenleri

Cihazınızda yavaşlama ve donma gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız yapmanız gereken ilk şey, telefonda aktif olarak kullandığınız uygulamalara göz atmak olmalıdır. Gereksiz yere çalışan ya da kullanmadığınız halde aktif olan uygulamaları sonlandırmak yada silmek doğru bir adım olacaktır. Bilgisayarlarda olduğu gibi telefonlarda da arka planda çalışan uygulamalar olacağını unutmayın.

android neden yavaşlar

Çok sevdiğiniz ve severek oynadığınız oyunlar, cihazınız için en çok yer kaplayan dosyalar arasında yer alır. Sistem kaynaklarını sonuna kadar kullanan bu uygulamalar telefon hafızasıyla birlikte belleğinde yorulmasına ve dolmasına neden olur. Yine bilgisayarlarda kullandığınız anti-virüs yazılımları Android cihazlar için şu aşamada gereksiz uygulamalardır. Bu anlamda hem oyun hem de anti-virüs türünde yazılımları olabildiğince azaltmanız yararlı olacaktır.

Android ve diğer işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlarda RAM düşmanı olan diğer uygulamalar ise widgetlardır. Hoş görünen ve kullanım kolaylığı sağlayan bu araçlar, cihazınızın başta pil ömrü olmak üzere kullanım süresini azaltacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Neden Yavaşlıyor? Android Neden Donar? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.