Android Rehber Yedekleme (Resimli Anlatım)

Android akıllı telefonlarınızdaki rehberinizi başka bir cihaza taşımak yada rehberinizi her ihtimale karşı yedeklemek istiyorsanız rehber yedekleme yöntemlerini öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Rehber Yedeklemek Sorun Olmasın

Yakın bir döneme kadar kısıtlı kişi sayısı için kayıt imkanı sunan rehberleri, yeni bir hatta ya da farklı bir telefona taşımak istediğimizde ajanda ya da defter kullanmak zorunda kalıyorduk. Ancak günümüzde sayısı hızla artan akıllı telefonlar ile rehber yedeklemek bir sorun olmaktan çıkıyor. Android işletim sistemine sahip cihazlarınızda rehber yedekleme işlemini basit birkaç adımda tamamlayabilir ve rehberinizi yeni bir hat ya da telefon üzerine taşıyabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android Rehberinizi Yedekleyin

Android cihazınızda rehber yedeklemek için ilk olarak Rehber‘e girin ve Menü tuşuna basarak seçeneklere yönelin.

android rehber yedekleme

Açılan ekranda seçenekler arasında “İçe Aktar / Dışa Aktar” seçeneğini seçin ve kayıt yeri için hafıza kartını ya da SIM kartı gösterin. Eğer yalnızca hat değişimi yapacak ya da rehberinizi farklı bir cihaza taşıyacaksanız, SIM karta yedeklemek daha avantajlı olacaktır.

android rehber kaydetme

Hafıza kartına yedeklemeye karar verdiğinizi düşünürsek “SD Karta Çıkar” seçeneğini seçin ve özel bir dosya ismiyle rehberinizin yedeklenmesini bekleyin. İşlem tamamlandığında rehber yedeğinizi başka bir telefona taşımak ya da yeniden aktarmak isterseniz aynı menü üzerinde “SD Kartından Al” seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

SD Kart Yoksa Ne Yapmalı?

Eğer Android cihazınızda SD kart yok ise ve çok fazla numaranız olduğu için SIM kart hafızası yetersiz ise ne yapacaksınız? Bu gibi durumlarda üçüncü parti uygulamalardan birisini kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

Android için ücretsiz sunulan Nero BackItUp uygulamasını kullanarak rehberinizi ve diğer bütün verilerinizi kolaylıkla yedekleyebilirsiniz.

Nero BackItUp - Android
Android İçin Ücretsiz Veri Yedekleme Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Rehber Yedekleme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.