Android Telefon ve iPhone Çiziklerini Onarma

Android akıllı telefon ve iPhone cihazlarınızın ekranları çizildiğinde bu çizikleri onarmak ve gidermek istiyorsanız neler yapmanız gerektiğine göz atın.

Sponsorlu Bağlantılar

Çizilen Ekranları Onarın

Günümüzde kullanıcı sayısı her geçen gün artan akıllı cihazlar, hayatımızda pek çok açıdan kolaylık sağlamaktadır. iOS ya da Android işletim sistemine sahip bu estetik cihazlar zaman, zaman kullanıma bağlı olarak darbelere maruz kalabilir. Gorilla Glass ya da Safir ekran gibi teknik çözümler gelişmeye devam ediyor olsa da henüz akıllı telefonların ekranını koruyabilecek üstün bir teknoloji bulunamadı. Sizde akıllı telefonunuzun ekranının çizilmesinden şikayet ediyorsanız aşağıda ki önerileri uygulayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Android ve iPhone Çizikler Nasıl Onarılır?

Bugün ekran çiziklerini onarma da en fazla kullanılan yöntemlerden olan karbonat ve pudra, yapısı itibariyle ekranın daha fazla çizileceği hissi uyandırabilir. Bu iki maddeyi kullanmak ise oldukça kolay olup genellikle iyi sonuçlar alınmaktadır.

Öncelikle iki kaşık karbonatı bir kaba koyun ve bir yemek kaşığı kadar suyu üstüne dökerek iyice karıştırın. Karışımınız krem kıvamına geldiğinde çizik olan yere çok az miktarda sürün ancak hoparlörün olduğu alanlara sürmemeye özen gösterin.

ekran-ciziklerini-onarmak-icin-tavsiyeler-2

Karışımınız kuruduktan sonra bir pamuk yardımıyla bastırmadan silin ve çiziklerin kaybolduğuna şahit olun.

Bir diğer sık kullanılan yöntem ise sıvı yağdır. Mısır ya da Ayçiçek yağı gibi sıvı yağları ekrandaki çiziklere çok az miktarda sürdüğünüzde geçici bir çözüme ulaşabilirsiniz. Fakat fazla kaçırmanız durumunda yağı temizlemek büyük bir sorun olabilir.

ekran-ciziklerini-onarmak-icin-tavsiyeler-3

Son önerimiz ise araba pastası üzerine. Her ne kadar ilginç geliyor olsa da bir pamuk ya da bez yardımıyla çok az miktarda araba pastasını çizik olan bölgeye sürün ve kuruduktan sonra bastırmadan temizleyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Android Telefon ve iPhone Çiziklerini Onarma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.